نایب رئیس اتحادیه آهن فروشان اهواز مطرح كرد

یك پیش بینی درمورد قیمت آهن در ایام آینده

یك پیش بینی درمورد قیمت آهن در ایام آینده

به گزارش لیدی شال خوزستان نایب رییس اتحادیه آهن فروشان اهواز اظهار داشت: پس از تعطیلات عید نوروز، بیشتر کارخانه های تولیدکننده مقاطع فولادی به سبب افزایش دستمزد کارگران، از اعلام قیمت امتناع می کردند و هم اکنون نیز به سبب افزایش ۳۹ درصدی دستمزد کارگران، قیمت آهن نیز در بازار اساسا افزایش می یابد.رضا نادری در گفت و گو با ایسنا درباب وضعیت بازار آهن در اهواز، اظهار نمود: از اسفندماه ۹۹ به سبب کاهش تقاضا در بازار، قیمت آهن مقداری فروکش کرد و میلگرد از هر کیلوگرم ۱۳ هزار تومان به هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش داشت.

وی اظهار داشت: پس از تعطیلات عید نوروز، بیشتر کارخانه های تولیدکننده مقاطع فولادی به سبب افزایش دستمزد کارگران، از اعلام قیمت امتناع می کردند و هم اکنون نیز به سبب افزایش ۳۹ درصدی دستمزد کارگران، قیمت آهن نیز در بازار اساسا افزایش می یابد.

نایب رئیس اتحادیه آهن فروشان اهواز با اشاره به قیمت میلگرد در بازار، اضافه کرد: هر کیلوگرم میلگرد از ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان به ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان بالا رفته است. افزایش دستمزد کارگران، افزایش نرخ کرایه های حمل نقل و افزایش قیمت مواد اولیه، در این افزایش قیمت تاثیر داشته است. اگر نرخ دلار کم شود، می تواند در کاهش قیمت آهن موثر باشد.

نادری با اشاره به اینکه بازار آهن در رکود مطلق قرار دارد، اظهار داشت: در بازار، تقاضایی برای خرید آهن وجود ندارد و تورم رکودی بر بازار این کالا حاکم است.

وی درباب اهمیت قیمت میلگرد بین تمامی مقاطع فولادی اضافه کرد: پایه افزایش یا کاهش قیمت در تمامی مقاطع فولادی، قیمت میلگرد است؛ میلگرد بین مقاطع فولادی، حکم طلا را دارد و معمولا در طول روز، چهار تا پنج بار نوسان قیمت دارد.

نادری با اشاره به اینکه خوزستان در تامین و تولید میلگرد خودکفا است، اظهار داشت: چندین سال است که میلگرد به استان خوزستان وارد نمی گردد و میزان تولید آن در خوزستان برای نیاز استان کافی است.

نایب رئیس اتحادیه آهن فروشان اهواز با اشاره به مشکلات سازندگان مسکن نیز اشاره کرد: قیمت مسکن به شدت بالا است؛ سازندگان مسکن به سبب کاهش نقدینگی به دنبال تهاتر کردن بجای پرداخت پول با هر شرایطی هستند که این موضوع، نشان دهنده پایین بودن تقاضا در خرید مسکن می باشد.

منبع:

1400/02/11
16:16:36
5.0 / 5
1020
تگهای خبر: بازار , طلا , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal