برنامه پارینه تولید خودرو برای امسال

برنامه پارینه تولید خودرو برای امسال

لیدی شال: بر طبق گزارش ارائه شده از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گویا مقرر است این سازمان وعده یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در سال 1399 را برای امسال محقق کند. در اهم برنامه های وزارت صمت برای تولید این تعداد خودرو سواری و وانت و همین طور افزایش 79 درصدی تولید اتوبوس، مینی بوس و ون هدفگذاری شده است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، برنامه های وزارت صمت امسال در هفت محور توسعه، تولید و تعمیق ساخت داخل با ۱۳ برنامه، مدیریت واردات و توسعه صادرات غیرنفتی با شش برنامه، توسعه معادن و صنایع معدنی با تاکید بر نقشه راه معدن با چهار برنامه، توسعه فناوری و محصولات دانش بنیان با چهار برنامه، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری با پنج برنامه، بهبود فضای کسب وکار و مانع زدایی از پروسه تولید به سه برنامه و تامین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری با پنج برنامه تقسیم شده است.
طی برنامه ریزی های صورت گرفته برای سال "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" هدف گذاری شده است که امسال میزان تولید انواع سواری وانت از ۹۸۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه تولید شده طی سال ۱۳۹۹ فراتر رود و به یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه برسد. چنانچه این وعده طی سال جاری محقق شود، ۲۵ درصد رشد تولید در این عرصه رقم خواهد خورد.
این در حالیست که وزارت صمت از خودروسازان توقع داشت در سال ۱۳۹۹ به ظرفیت تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه برسند اما همانطور که آمار نشان می دهد، در سالی که شعار جهش تولید را پیش می کشید، تعداد خودرو های سواری به یک میلیون دستگاه هم نرسید؛ پس وزارت صمت چندان توقع خودرا از خودروسازان بالا نبرده و همچنان به همان وعده ۱.۲ میلیون دستگاهی سال قبل راضی است.
همین طور برای سال جاری (۱۴۰۰) وزارتخانه مذکور برنامه ریزی نموده است که جهش ۷۹ درصدی را در تولید انواع اتوبوس، مینی بوس و ون رقم بزند و میزان تولید آنها را از ۱۸۷۳ دستگاه در سال قبل به ۸۹۶۸ هزار دستگاه برساند.

روند کاهشی تولید اتوبوس، مینی بوس و ون ها
لازم به ذکر است که آمارهای موجود از عملکرد خودروسازان در تولید انواع خودرو ها طی سال ۱۳۹۹ و مقایسه آن با سال ۱۳۹۸، نشان میدهد که تولید اتوبوس، مینی بوس و ون ها نسبت به آمار تولید آنها در سال ۱۳۹۸، افت ۷.۸ درصدی داشته است.
علاوه بر این، در حوزه صنایع در رابطه با صنعت خودروسازی کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت می خواهد که میزان تولید لاستیک خودرو ها را از ۲۷۸ هزار و ۲۰۰ تن تولید شده در سال ۱۳۹۹ به ۳۳۰ هزار تن برساند.
منبع:

1400/02/09
20:48:55
5.0 / 5
1016
تگهای خبر: بازار , تجارت , تجاری , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal