طلای جهانی در راه ثبت دومین افزایش هفتگی

طلای جهانی در راه ثبت دومین افزایش هفتگی

به گزارش لیدی شال قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تأثیر افت بازده اوراق خزانه و دلار ضعیف تر، نزدیک به بالاترین قیمت بیشتر از یک ماه گذشته قرار گرفت و در راه ثبت دومین افزایش هفتگی حرکت کرد.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۶۴ دلار و ۱۳ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز ۱۷۶۹ دلار و ۳۷ سنت پیش رفته بود. بهای طلا از آغاز هفته جاری تابحال بیشتر از یک درصد افزایش نشان داده است. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۷۶۴ دلار و ۴۰ سنت رسید.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس در اینباره اظهار داشت: ما شاهد عقب نشینی بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله و شکسته شدن سطح ۱.۶ درصد بوده ایم. تصور می کنم حرکت اخیر به معنای ضعف بیشتر بازده اوراق خزانه دستکم در کوتاه مدت است که از قیمت طلا پشتیبانی خواهد نمود.

بازده اوراق خزانه آمریکا به پایین ترین حد در یک ماه اخیر نزول کرد و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کمتر کرد. دلار به سمت دومین افت هفتگی متوالی پیش می رود.

در این بین، آمار اقتصادی نشان داد اقتصاد چین در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ رشد کم سابقه ای داشته و ۱۸.۳ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل توسعه یافته است. آمارهای اقتصادی اخیر آمریکا و چین امیدها به بهبود اقتصادی سریع را تقویت کرده و سرمایه گذاران را به سمت داراییهای پرریسک هدایت کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا و سایر مقامات بانکی هفته جاری اعلام نمودند پیشبینی های اقتصادی روشن تر و تورم بالاتر بر سیاست پولی تأثیر نخواهد گذاشت و بانک مرکزی به پشتیبانی از اقتصاد تا زمان به انتها رسیدن بحران ادامه می دهد.

استفن اینس، استراتژیست شرکت خدمات مالی اکسی کورپ در اینباره اظهار داشت: در بلندمدت فشارهای تورمی حاصل از اقدامات محرک مالی از قیمت طلا حمایت خواهد نمود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش، ۲۵ دلار و ۸۳ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۷۴۰ دلار و ۱۸ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۱۹۷ دلار و ۵۵ سنت رسید.

منبع:

1400/01/27
16:16:21
5.0 / 5
1080
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal