طرح ساماندهی صنعت خودرو به كمیسیون صنایع ارجاع شد

قالیباف: اصلاح نحوه واگذاری خودرو ضرورتی اجتناب ناپذیر است

قالیباف: اصلاح نحوه واگذاری خودرو ضرورتی اجتناب ناپذیر است

به گزارش لیدی شال نمایندگان مجلس شورای اسلامی باردیگر طرح ساماندهی صنعت خودرو را برای اعمال اصلاحات به منظور تأمین نظر شورای نگهبان به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع دادند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ( یکشنبه) مجلس، گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح ساماندهی صنعت خودرو را به منظور تأمین نظر شورای نگهبان بررسی نموده و باردیگر آنرا به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع دادند.
بر مبنای اصلاحاتی که بر روی ماده ۴ این طرح از جانب کمیسیون به منظور تأمین نظر شورای نگهبان انجام شده بود؛ خودروسازان مکلف بودند تا در شرایطی که بازار خودرو با عدم تعادل روبرو شده، انواع خودروی تعیین شده توسط شورای رقابت را در محدوده زمانی که این شورا معین می کند صرفا از راه بورس کالا در چهارچوب ضوابط معینی به بازار عرضه کنند.
قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ارجاع مجدد این طرح به کمیسیون خاطرنشان کرد: با عنایت به تذکرات دوستان این طرح را به کمیسیون ارجاع می دهیم. اما اصل بند الف و ب که در ماده ۴ اضافه شده کاملا صحیح است. اینکه نحوه واگذاری خودرو باید اصلاح گردد ضرورتی اجتناب ناپذیر است و اگر این کار را در این ماده ارجاعی از شورای نگهبان انجام دهیم وقت را ذخیره کرده ایم به بحث مهمی پرداختیم.
قالیباف اظهار نمود: این حق کمیسیون است که به ماده ارجاعی از شورای نگهبان بندهایی اضافه کند اما از انجا که این مورد بسیار مهم می باشد بهتر است برای نحوه عرضه خودرو به بازار به این شکل تصمیم نگیریم. حالا باردیگر این طرح را به کمیسیون ارجاع می دهیم و نمایندگان پیشنهادات خویش را در مورد این ماده به کمیسیون ارائه نمایند. ان شاءالله بتوانیم وضعیت نا بسامان خودرو را اصلاح نماییم.1400/01/22
13:48:52
5.0 / 5
1285
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal