سخنگوی كمیسیون كشاورزی مجلس مطرح كرد

قول وزیر جهاد كشاورزی برای حل مشكل مرغ در ماه رمضان

قول وزیر جهاد كشاورزی برای حل مشكل مرغ در ماه رمضان

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از برنامه وزارت جهاد کشاورزی در خصوص افزایش میزان جوجه ریزی آگاهی داد و اظهار داشت: وزیر جهاد تاکید کردند که احیانا از ماه مبارک رمضان مشکلی در بازار مرغ وجود نداشته باشد.


معین الدین سعیدی در گفت و گو با ایسنا در مورد جلسه امروز(سه شنبه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس از حضور وزیر جهاد کشاورزی در این نشست آگاهی داد و اظهار داشت: تلاطمی که در بازار مرغ وجود دارد موجب شد که کمیسیون کشاورزی میزبان وزیر جهاد شود. وزیر جهاد کشاورزی برنامه هایشان برای آرام کردن بازار مرغ را ارائه کردند. ما نمایندگان به وضعیت از هم گسیخته بازار مرغ معترض هستیم.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از برنامه وزارت جهاد کشاورزی در خصوص افزایش میزان جوجه ریزی آگاهی داد و اظهار داشت: وزیر جهاد تاکید کردند که احیانا از ماه مبارک رمضان مشکلی در بازار مرغ وجود نداشته باشد. در حقیقت در دو روز گذشته میزان جوجه ریزی افزایش خوبی داشته اما هنوز در استان هایی مثل سیستان و بلوچستان، کرمنشاه و البرز مشکلات عدیده ای شاهد می باشیم.
نماینده مردم چابهار در مجلس در مورد گفت و گو نمایندگان کمیسیون کشاورزی مجلس با وزیر جهاد در مورد سند همکاری ایران و چین اظهار داشت: در جلسه امروز مباحثی درباب سهم بخش کشاورزی در سند همکاری ایران و چین عنوان شد. در حقیقت، کمیسیون کشاورزی معتقد می باشد که در صورت اجرای توافق ایران و چین، کشاورزی باید محور عمده همکاری باشد.
سعیدی اضافه کرد: از جانب دیگر مشکلات فراروی شورای قیمت گذاری هم عنوان شد. مدتی پیش شورایی برای قیمت گذاری تضمینی محصولات تشکیل شده بود که شامل نمایندگان دولت، مجلس و کشاورزان بود. بنا بر این بود که این شورا طی یک عملیات فنی و کارشناسی کار قیمت گذاری تضمینی محصولات را انجام دهد اما موانعی از طرف رئیس جمهور برای کار این شورا به وجود آمد. امروز این مساله را با دکتر خاوازی در بین گذاشتیم و قرار بر این شد که نتیجه را به ما اعلام کنند.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از ارائه برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در جهت تحقق شعار سال ۱۴۰۰ آگاهی داد و اظهار داشت: این برنامه ها کامل نبود و قرار بر این شد که در جلسه سه شنبه هفته بعد به این مساله بصورت کامل پرداخته شود.
سعیدی درباب احتمال بازگشت اختیارات سابق وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: کمیسیون کشاورزی کوشش کرد که تفاهم نامه ای بین دو وزیر نوشته شود تا اختیارات سابق وزارت جهاد به این وزارت خانه برگردد. این اتفاق از طرف رئیس جمهور عملی نشد و با آنکه قسمتی از اختیارات وزارت جهاد در زمینه تنظیم بازار بتازگی به این وزارت خانه بازگشته است اما هنوز اختیارات وزارت جهاد بصورت کامل بازنگشته است.1400/01/18
11:42:07
5.0 / 5
1153
تگهای خبر: بازار , تضمین , قیمت , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal