رئیس سازمان بورس:

آثار منفی افزایش نرخ خوراك شركت های تولیدی باید خنثی شود

آثار منفی افزایش نرخ خوراك شركت های تولیدی باید خنثی شود

به گزارش لیدی شال رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: بر طبق بودجه امسال، افزایشی در نرخ خوراک شرکت های تولیدی پیش بینی شده که درخواست دادیم این مساله بصورت تدریجی اجرائی شود تا آثار منفی در پی نداشته باشد.به گزارش لیدی شال به نقل از صدا و سیما، محمدعلی دهقان دهنوی اظهار داشت: نکات مثبت خوبی در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد، مانند معافیت مالیات انتقال دارایی به ابزارها و نهادهای مالی که می تواند زمینه بسیار خوبی برای توسعه نهادها، ابزارهای مالی و صندوق پروژه ها باشد.
وی اضافه کرد: همین طور در این بودجه اجازه سرمایه گذاری به بانک ها داده شده و این مساله می تواند قدمی مثبت در جهت رونق بازار سرمایه باشد.
دهقان دهنوی اشاره کرد: همین طور نکات قابل تأملی هم در بحث بودجه سال جاری وجود دارد، مانند حجم بالای انتشار اوراق که باید با کنترل بازار باز بانک مرکزی و نرخ های سود باشد تا تأثیر منفی بر بازار نگذارد. افزایشی هم در نرخ خوراک شرکت های تولیدی پیش بینی شده که درخواست دادیم این مساله بصورت تدریجی اجرائی شود تا آثار منفی در پی نداشته باشد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اشاره کرد: در این جلسه ضمن استماع نکات و ملاحظات نماینده ها به راهکارهای خوبی برای کمک به بازار سرمایه و رونق این بازار دست یافتیم، قسمتی از این رونق می تواند به اجرای خوب قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کمک نماید و ما حتما این مساله را پیگیری می نماییم.


منبع:

1400/01/17
12:19:02
5.0 / 5
1042
تگهای خبر: بازار , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal