اجبار خودروسازان برای اختصاص بخشی از تولیدات خود به تاكسیرانی

اجبار خودروسازان برای اختصاص بخشی از تولیدات خود به تاكسیرانی

به گزارش لیدی شال مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور اظهار داشت: در جلسات كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا مقرر شد با مدیریت وزارت صمت، خودروسازان سهمیه ای برای تاكسیرانی در نظر بگیرند.


مرتضی ضامنی در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این سوال كه آیا تغییری در روند نوسازی تاكسی های فرسوده اتفاق افتاده است، اظهار داشت: فرآیند نوسازی تاكسی های فرسوده همچنان ثابت و نزدیك توقف است. اما در جلسات كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا كه با حضور وزارت صنعت برگزار شد، مقرر شد كه با مدیریت وزارتخانه مذكور خودروسازان سهمیه ای برای تاكسیرانی در نظر بگیرند.
وی افزود: در صورت تحقق این وعده خودروسازان مكلفند در سال آینده بخشی از تولیدات خویش را به تاكسیرانی اختصاص دهند.
به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا چندی قبل مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های كشور گفته بود كه وزرات صنعت بایستی در مبحث نوسازی تاكسی های فرسوده دخالت و برای حل این مشكل چاره جویی كند. در حقیقت بایستی بخشی از تولیدات شركت های خودروساز به حوزه تاكسیرانی اختصاص پیدا كند.
این مقام مسئول همینطور گفته بود كه خودروساز، تاكسیرانی را مشتری با گارانتی می داند و اگر تلاطمی در بازار رخ دهد نخستین حوزه ای كه از فهرست آنان برای تخصیص خودرو حذف می شود تاكسیرانی است و اگر طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاكسیرانی دوباره به جریان نیفتد تا آخر سال ۱۴۰۰ تقریباً حوزه تاكسیرانی گرفتار انباشت فرسودگی می شود و به شكلی ۷۰ درصد ناوگان فرسوده خواهند شد.1397/11/26
22:07:31
5.0 / 5
4805
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal