صادرات اقلام مبارزه با كرونا منوط به تایید سازمان غذا و دارو

صادرات اقلام مبارزه با كرونا منوط به تایید سازمان غذا و دارو

صادرات اقلام ضروری مبارزه با کرونا در صورت دریافت تاییدیه واحدهای متقاضی برای امکان صادرات از سازمان غذا و دارو، از نظر سازمان حمایت بلامانع است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، عباس تابش، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، طی نامه ای به گمرک ایران اعلام نموده که در جهت اجرای بند ۸ مصوبات جلسه دیماه سال قبل قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در زمینه صادرات اقلام ضروری مبارزه با کرونا و معطوف به مکاتبه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اوایل بهمن ماه مبتنی بر موافقت با صادرات بعضی از اقلام به صورت محدود و گاها موردی و صرفاً با تایید سازمان غذا و دارو در جهت پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی ونتیلاتور، ماسک سه لایه، ماسک n۹۵. انواع گان و البسه کاورال. انواع ساکشن، کیت تشخیص سرولوژی و مواد ضدعفونی کننده بر پایه الکل و غیرالکل، صادرات اقلام مذکور در صورت دریافت تاییدیه واحدهای متقاضی برای امکان صادرات از سازمان غذا و دارو، از نظر سازمان حمایت بلامانع است.
طبق اعلام سازمان حمایت، صادرات انواع شوینده و صابون هم منوط به دریافت تاییدیه از کارگروه تنظیم بازار است.
تصمیمات قبلی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هم حاکی از رفع ممنوعیت صادرات آب ژاول و تسریع در ثبت سفارش ملت بلون بود و همینطور برای درخواست سازمان غذا و دارو در خصوص قیمت گذاری اقلام ضدعفونی کننده با پایه الکلی دارای پروانه دائم با کاربرد در مراکز درمانی و بیمارستانی هم شرایطی در نظر گرفته شده بود.
از پارچه ملت بلون (Melt blown) بعنوان فیلتر در ساختار ماسک سه لایه استفاده می شود.
منبع:

1400/01/06
02:00:38
5.0 / 5
1282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal