پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی كیتكونیوز

ریزش اونس طلا به اختتام نزدیك شد

ریزش اونس طلا به اختتام نزدیك شد

با تحکیم قیمت اونس طلا در بالای مرز 1700 دلار، احساسات منفی در بازار تغییر کرده و مفسرین در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز رسیدن طلا به کف قیمت کوتاه مدت را پیش بینی کردند.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، با بهبود قیمت اونس طلا از پایینترین حد ۱۰ هفته گذشته، نظرات به شدت منفی در بین سرمایه گذاران غیرحرفه ای تغییر نمود اما مفسرین درباب روند قیمت طلا تنها یک رای اختلاف داشتند.

نظرات پیچیده درباره طلا بعد از یک هفته جالب برای این فلز باارزش پیش آمد. سرمایه گذاران هفته گذشته در کوشش برای هضم تاثیر رشد قیمتهای نفت و دریافت چکهای ۱۴۰۰ دلاری توسط شهروندان آمریکایی تا اختتام ماه جاری بعد از تصویب بسته کمک اقتصادی پیشنهادی دولت بایدن در کنگره بر بازار طلا بودند.

بسیاری از مفسرین اعلام کردند که تازه ترین بسته کمک اقتصادی از قیمت طلا در بلندمدت حمایت خواهدنمود. با این وجود برخی دیگر به این مساله اشاره کردند که لایحه هزینه اخیر، انتظارات برای رشد اقتصادی را تقویت کرده و موجب صعود بازارهای سهام و بالاتر رفتن بازده اوراق قرضه می شود.

کوین گریدی، رئیس شرکت فونیکس فیوچرز به کیتکونیوز اظهار داشت: این که طلا بعد از تصویب بسته کمک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دلاری بالاتر نرفته است، ناامید کننده است. اگر طلا نتواند تحت تاثیر این رویداد بالا برود، نمی دانم چه عاملی موجب صعود این فلز باارزش خواهد شد. طلا خوب به نظر نمی رسد اما من درباره طلا در هفته جاری نظر خنثی دارم و هم اکنون نمی خواهم خریدار باشم اما با همه این نقدینگی که مقرر است وارد بازار شود، مایل نیستم فروشنده هم باشم.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۶ نفر شرکت کردند که از میان آنها شش نفر معادل ۳۸ درصد به افزایش قیمت طلا و پنج نفر معادل ۳۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و به همین تعداد نظر خنثی داشتند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران غیر حرفه ای، ۱۶۱۱ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۰۰۳ نفر معادل ۶۲ درصد افزایش قیمت طلا و ۳۶۴ نفر معادل ۲۳ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و ۲۴۴ نفر معادل ۱۵ درصد نظر خنثی داشتند.

نه تنها بیشتر قابل توجه سرمایه گذاران غیرحرفه ای که در این نظرسنجی شرکت کردند، نسبت به روند قیمت طلا در کوتاه مدت خوش بین بودند بلکه مشارکت آنها در نظرسنجی به بالاترین میزان در یک ماه اخیر رسید.

بهای اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با دو دلار و ۸۰ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۷۱۹ دلار و ۸۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته ۱.۳ درصد افزایش قیمت داشت.

اگرچه ریزش قیمت طلا ممکنست به انتها نرسیده باشد اما خیلی از مفسرین می گویند که اختتام این دوره نزدیک است.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز اظهار داشت: وی نسبت به روند قیمت طلا در هفته جاری بدبین است برای اینکه بازار ممکنست ریزش بیشتری داشته باشد اما تصور می کند طلا به انتها سیکل قیمت پایین خود نزدیک شده است. ایشان سپس اضافه کرد: با در نظر گرفتن میزان زیاد نقدینگی در بازارهای مالی، بدبینی نسبت به طلا دشوار است.

آدام بوتون، مدیر استراتژی ارزی فارکس لایو اظهار نمود: نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین است برای اینکه اونس طلا موفق شده است حمایت در حدود ۱۶۸۰ دلار را حفظ کند. بازار یاد می گیرد با نرخهای بالاتر سر کند و پیام هفته جاری بانک مرکزی آمریکا این خواهد بود که سیاستگذاران آمریکایی بسیار صبور خواهند بود.

با این حال مفسرین دیگر متقاعد نشده اند که طلا آماده صعود به قیمت بالاتر است. کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد شرکت مدیریت سرمایه SIA اظهار نمود: برای طلا افزایش قیمت در شرایطی که انتظارات برای رشد اقتصاد آمریکا و احیای سریعتر از حد انتظار از پاندمی ویروس کرونا ادامه دارد، دشوار است.
1399/12/23
12:52:54
0.0 / 5
1165
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal