رئیس دبیرخانه كنسرسیوم گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی:

بروجرد ظرفیت تبدیل شدن به قطب گیاهان دارویی كشور را دارد

بروجرد ظرفیت تبدیل شدن به قطب گیاهان دارویی كشور را دارد

به گزارش لیدی شال لرستان رئیس دبیرخانه کنسرسیوم گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: بروجرد ظرفیت تبدیل شدن به قطب گیاهان دارویی کشور را دارد.


علی آریاپور در حاشیه جلسه کنسرسیوم گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد که امروز ۱۹ اسفندماه برگزار شد، اهداف برگزاری چهارمین جلسه کنسرسیوم را معرفی توانایی های بالقوه و بالفعل مراکز تحقیقاتی عضو کنسرسیوم به بخش صنعت، بخش خصوصی و سازمان های دولتی عنوان نمود.
وی شناخت نیازهای این بخش ها و دریافت پیشنهادها، هم افزایی علمی و اجرائی مراکز عضو کنسرسیوم با هم و سایر بخش های خارج از کنسرسیوم، بررسی راه های همکاری با ستاد گیاهان دارویی کشور و انجمن علمی گیاهان دارویی کشور و اتحادیه این انجمن، آگاهی از نیازهای شرکت های داروسازی و نحوه عقد قرارداد و عملیاتی شدن همکاری، آشنایی بخش های علمی گیاهان دارویی با ماهیت کنسرسیوم را از دیگر اهداف این جلسه برشمرد.
رئیس مرکز تحقیقات گیاهان دارویی، سلامت و امنیت غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد وجود دو شرکت داروسازی اکسیر و داروسازی زاگرس فارمد پارس در شهرستان بروجرد، اقلیم آب و هوایی و تنوع گسترده گیاهی را از ظرفیت های مهم برای تبدیل بروجرد به قطب گیاهان دارویی کشور عنوان نمود.
آریاپور تدارک نشست مشترک میان کنسرسیوم با مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرکل منابع طبیعی لرستان و سازمان جنگل ها و مراتع کشور جهت استفاده از ظرفیت های همکاری موجود و توانمندسازی جامعه روستایی با ابزارهای قانونی موجود برای درآمدزایی بوسیله گیاهان دارویی و کمک به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی و عقد تفاهم نامه و سپس عقد قرارداد را یکی از نتایج این جلسه عنوان نمود.
وی بیان کرد: حضور نماینده کنسرسیوم در بعضی جلسات ستاد گیاهان دارویی کشور حسب مورد و بررسی نحوه همکاری با ستاد با تاکید بر موضوعات مشخص، پیگیری ایجاد و ستاندن مجوز آزمایشگاه همکار استاندارد موردنیاز اداره محیط زیست شهرستان بروجرد برای انجام آزمایش های آلایندگی شرکت های مستقر در شهرستان، استان و کشوری از دیگر نتایج این جلسه بود.
رئیس دبیرخانه کنسرسیوم گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد: تأیید پیش نویس قرارداد با شرکت تعاونی چلچراغ فومنات با کنسرسیوم، شناخت نیاز شرکت داروسازی و تدارک عقد قرارداد با این شرکت، برگزاری دوره ها و کارگاه های گیاهان دارویی به صورت مشترک با انجمن علمی گیاهان دارویی و اتحادیه انجمن به صورت موردی و اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی مورد نیاز جامعه و صنعت و تقسیم وظایف کاری توسط اعضای کنسرسیوم از دیگر نتایج چهارمین جلسه کنسرسیوم گیاهان دارویی است.
منبع:

1399/12/20
12:36:21
0.0 / 5
988
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal