پاسخ برخی از فروشندگان محصولات پروتئینی به لیدی شال

مرغ تنظیم بازاری نداریم یا در صف بایستید یا گرانتر بخرید!

مرغ تنظیم بازاری نداریم یا در صف بایستید یا گرانتر بخرید!

لیدی شال: مشاهدات میدانی حاکی از آنست که همچنان تنش در بازار مرغ وجود دارد و بنظر می رسد وعده مسولان مربوطه در خصوص تامین بازار شب عید و کاهش قیمتها هنوز عملیاتی نشده است.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در صورتیکه گفته شده قیمت مرغ بایستی در خرده فروشی های سطح شهر کیلویی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان باشد و مراکز خرده فروشی از قطعه بندی کردن مرغ و فروش آن با قیمت های بالاتر اجتناب کنند، اما مشاهدات میدانی حاکی از آنست که یا تعدادی از خرده فروشی ها مرغ کیلویی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومانی ندارند، یا با قیمت های بالاتر یعنی ۲۸ هزارتومان، مرغ را عرضه می کنند یا اینکه همچنان مبادرت به قطعه بندی کردن و فروش قطعات مرغ با قیمت های مختلف می کنند. این در حالیست که مدتی پیش مسئولان مربوطه در وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت وعده کاهش قیمت مرغ و عرضه آن با قیمت مناسب در بازار را داده بودند.

در بررسی های میدانی( روز شنبه ۱۶ اسفند) تعدادی از فروشندگان به ایسنا گفتند که نتوانستند حواله مرغ تنظیم بازاری دریافت نمایند و بنا بر این مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومانی ندارند. تعدادی از آنها نیز بیان نمودند که خودشان نیز مرغ را گرانتر از نرخ مصوب خریداری می کنند و بنا بر این نمی توانند آنرا کیلویی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان بفروشند.

عده ای هم تنها مرغ قطعه بندی شده با قیمتهای مختلف مثل هرکیلو ران تازه حدود ۲۹ هزار تومان و هرکیلو سینه حدود ۵۹ هزار تومان به مشتریان عرضه می کنند.

گفتنی است که در بررسی از چندین محله تنها یک مغازه مبادرت به فروش مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومانی می کرد که صف طولانی هم جلوی آن تشکیل شده بود.

منبع:

1399/12/16
23:09:11
0.0 / 5
1102
تگهای خبر: بازار , فروش , قیمت , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal