برای شركت در اولین نمایشگاه اوراسیا در تهران انجام شد

دعوت وزیر نیرو از شركتهای عضو اتحادیه اوراسیا برای سفر به ایران

دعوت وزیر نیرو از شركتهای عضو اتحادیه اوراسیا برای سفر به ایران

به گزارش لیدی شال وزیر نیرو اظهار داشت: اتحادیه اقتصادی اوراسیا هر سال یک رویداد بزرگ تجاری برگزار می نماید، بنابراین برگزاری نخستین نمایشگاه اوراسیا که مقرر است ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در تهران برگزار شود، فرصت بسیار خوبی برای تجار و تولیدکنندگان ایرانی و کشورهای همسایه و بخصوص اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا فراهم می آورد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اظهار نمود: علاوه بر آن ما در صدد هستیم که ارتباط اتاقهای بازرگانی در استانهای مختلف ایران را با شرکای خودشان درکشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا فراهم نماییم و توسعه دهیم.
به گفته وزیر نیرو با عنایت به تنوع زمینه های تجاری ایران به لحاظ اقلیم های متنوع که به تعبیری کشور چهار فصل هستیم، در تمام طول سال محصولات متنوع کشاورزی و کالاهای مصرفی در ایران تولید می شود. علاوه بر این ایران دارای منابع وسیع معدنی است که فرصت خوبی را برای عرضه این محصولات عرضه می کند. برگزاری این نمایشگاه از لحاظ آب و هوایی هم جزو بهترین زمانهای برگزاری است و ما امیدواریم از جانب تجار، بازرگانان و تولیدکنندگان کشورهای همسایه خصوصا کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا مورد استقبال قرار گیرد.
وی در مورد شرکت کنندگان در این نمایشگاه اظهار داشت: "کشورهای عضو اتحادیه اورسیا شامل پنچ کشور روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان و البته کشورهای همسایه ایران می توانند شرکت نمایند. ما علاقمندیم که علاوه بر اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا سایر کشورهای همسایه هم بتوانند در این نمایشگاه شرکت و از این فرصت استفاده کنند. بطور قطع برگزاری این رویدادها عزم ایران جهت استفاده از توافقنامه تجاری ترجیحی ایران با ارواسیا را جزم می کند. دولت مصمم است که این عضویت را به شکل دائمی درآورد و ما بتوانیم در یک ارتباط پر دامنه اقتصادی با کشورهای عضو اوراسیا قرار بگیریم.
اردکانیان درمورد تجارت ایران و روسیه اظهار داشت: خوشبختانه با عنایت به شکل گیری و اجرایی شدن سازوکارهای توافق شده بین بانک های مرکزی ایران و روسیه، ما شاهد آن هستیم که تأثیر تحریم ها بر توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه رو به کاهش است. بعد از عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا تماسهای منظمی بین بانک های مرکزی دو کشور جهت استفاده از ارزهای دیگر به غیر از دلار برقرار بوده و این تحول به معنای کاهش وابستگی دلار در تجارت بین دو کشور است.
اولین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا از ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در محل دائمی نمایشگاه های بین الملی تهران، با حضور ایران، روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان برگزار می شود. به قول علیرضا جعفری، رئیس ستاد برگزاری این نمایشگاه، از شرکتهای بزرگ کشورهای قطر، عمان، ترکیه، هندوستان، عراق، لبنان، سوریه و افغانستان هم برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده است.
به گفته وی، اختصاص دو دفتر یکی در تهران و دیگری در مسکو و عرضه کلیه خدمات و مشاوره های تجاری به مدت یک سال ویژه شرکت کنندگان، از مهم ترین خصوصیت های عملیاتی این نمایشگاه است. سایت نمایشگاه به آدرس eurasia-expo.com بوده و علاقمندان به شرکت در این نمایشگاه در هر سطحی می توانند با ایمیل info@eurasia-expo.com تماس بگیرند.
منبع:

1399/12/16
15:35:01
0.0 / 5
1155
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal