در گزارش لیدی شال مطرح شد؛

وكالت كسب و كار است و نباید درگیر انحصار باشد

وكالت كسب و كار است و نباید درگیر انحصار باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه صلاحیت علمی باید جایگزین ظرفیت عددی دریافت پروانه وکالت شود، اظهار داشت: وکالت به علت اینکه دارای ماهیت کسب وکاری است نباید درگیر انحصار و ظرفیت عددی شود.مهدی طغیانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ضرورت مقابله با اعمال ظرفیت عددی در دریافت پروانه وکالت اظهار داشت: وکالت کسب و کار است و نباید برای آن ظرفیت عددی گذاشته شود. کانون وکلا باید صلاحیت علمی را مبنای دریافت پروانه وکالت قرار دهد.
وی افزود: با این وجود اما تعیین سقف تعداد برای پذیرش آزمون وکالت در دستور کار کانون وکلا قرار دارد. این به آن مفهوم است که سالی فلان قدر وکیل باید پروانه وکالت دریافت کنند؛ موضوعی که مورد قبول نبوده و منطقی نیست.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه صلاحیت علمی باید جایگزین ظرفیت عددی دریافت پروانه وکالت شود، اظهار داشت: در صورتیکه صلاحیت علمی مبنای دریافت پروانه وکالت باشد امکان دارد یک سال هیچ کسی نتواند پروانه وکالت دریافت کند ولی در سال دیگری تعداد زیادی بتوانند وکیل شوند.
طغیانی خاطرنشان کرد: وکالت به علت اینکه دارای ماهیت کسب وکاری است نباید درگیر انحصار و ظرفیت عددی شود. مقابله با انحصار در دریافت پروانه وکالت زمینه ساز افزایش کیفیت و ایجاد بازار رقابتی در حرفه وکالت خواهد شد.

1399/12/14
13:00:52
0.0 / 5
1231
تگهای خبر: اقتصادی , بازار , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal