رئیس  اتاق بازرگانی مشترك  سوریه و ایران اعلام كرد

لزوم تاسیس بانك مشترك ایران و سوریه

لزوم تاسیس بانك مشترك ایران و سوریه

به گزارش لیدی شال رئیس  اتاق تجاری مشترک  سوریه و ایران اظهار داشت: باید یک کمیسیون استانداردسازی مشترک و بانک مشترک بین ایران و سوریه تاسیس و تعرفه گمرکی صفر درصد شود.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، فهد درویش امروز در کنفرانس فرصت های همکاری با سوریه که در اتاق تجاری ایران انجام شد ضمن تشکر از ایران جهت پشتیبانی از سوریه در مقابل تروریست ها، گفت: سوریه و ایران امروز در حال جنگ اقتصادی هستند بدین جهت در این شرایط سخت انتظار داریم با برگزاری این جلسات به نتایج خوبی برسیم تا این جنگ را تمام نماییم و مطالبی را در دستور بررسی قرار دهیم که اثرات تحریم کم شود.
رئیس اتاق تجاری مشترک سوریه و ایران اضافه کرد: موافقت نامه تجارت آزادی در سال ۲۰۱۱ با ایران امضا کردیم. باید استانداردسازی مشترک نیز بین دو کشور صورت گیرد که این مساله با تشکیل کمیسیون استانداردسازی مشترک امکانپذیر است.
وی افزود: محدودیت هایی نیز برای صادرات تعدادی از کالاها وجود دارد و یا اینکه برای صادرات برخی کالاها همچون شیر خشک ممانعت ایجاد می کنند؛ این در حالیست که در تفاهم نامه مشترک ایران و سوریه بندی برای ممنوعیت صادرات و واردات وجود ندارد.
درویش اظهار داشت: در تفاهم نامه تجارت آزاد با ایران ۸۸ قلم کالا ممنوعیت دارد که تلاش داریم این ممنوعیت به صفر برسد.
رئیس اتاق تجاری مشترک سوریه و ایران اضافه کرد: برای تأسیس شرکت های هلدینگ بین دو کشور، بانک مشترک ایران و سوریه و تهاترهای تجاری با سامانه پرداخت الکترونیک نیز باید برنامه ریزی نماییم. پرداخت های گمرکی هم باید بجای ۴ درصد به صفر درصد برسد. همین طور برای ایجاد خط اعتباری بین ایران و سوریه اعلام آمادگی می نماییم.
درویش اظهار داشت: خوشحالیم که بیستم هر ماه یک کشتی به سمت سوریه از جانب ایران حرکت خواهدنمود اما در بخش زمینی نیز باید اقداماتی انجام دهیم. بازگشایی معابر بین ایران و سوریه می تواند نتایج خوبی داشته باشد.


منبع:

1399/12/11
22:52:40
0.0 / 5
1075
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal