رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوریه اعلام كرد

ایجاد بانك اطلاعاتی از نیازهای اقتصادی سوریه

ایجاد بانك اطلاعاتی از نیازهای اقتصادی سوریه

به گزارش لیدی شال رئیس اتاق تجاری ایران و سوریه می گوید: جهت استفاده فعالان اقتصادی ایران از ظرفیت بازار سوریه باید مقدمات جدی برقرار شود.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، کیوان کاشفی در همایش فرصت های تجارت با سوریه اظهار نمود: متاسفانه با وجود آنکه در سالهای گذشته روابط سیاسی دو کشور بسیار گسترده بوده اما ما نتوانسته ایم در حوزه اقتصاد اقدامات لازم را اجرائی نماییم. بنظر می رسد یکی از با اهمیت ترین این اقدامات باید محوریت یافتن بخش خصوصی باشد.
رئیس اتاق تجاری ایران و سوریه با اعلان اینکه دولت سوریه نیز تحت تحریم های اقتصادی قرار دارد بیان کرد: باتوجه به این تحریم ها اقتصاد سوریه نیز کوچک شده است. از طرف دیگر بخش مهمی از اقتصاد این کشور در اختیار نهادهای دولتی است که هر چند نتایج مثبتی داشته اما در عین حال اوضاع را دشوار نیز می کند.
وی به طرح اتاق تجاری ایران و سوریه برای کاهش مشکلات دو جانبه اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از با اهمیت ترین اقدامات ما تشکیل یک بانک اطلاعاتی است که در آن نیازهای اقتصادی سوریه به شکل روزانه مشخص شود و فعالان اقتصادی با مراجعه به آن بدانند که هم اکنون امکان صادرات چه کالایی به سوریه برقرار است.
بگفته کاشفی در کنار این بانک اطلاعاتی بسته های مشاوره ای نیز به فعالان اقتصادی ایرانی ارائه شده و در کنار آن بناست در نمایشگاه حلب بخش اختصاصی کالاهای ایرانی نیز ارائه شود.
وی اشاره کرد: یکی از اصلی ترین چالش های ما در رابطه با سوریه بحث حمل و نقل است. ما هنوز روی زمین محدودیت هایی داریم و برای پرواز نیز مشکلات برقرار است که امیدواریم با پیگیری دولت ها این محدودیت ها نیز برطرف شود.
منبع:

1399/12/11
14:59:31
0.0 / 5
1185
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal