روند افزایشی طلای جهانی ازسرگرفته شد

روند افزایشی طلای جهانی ازسرگرفته شد

به گزارش لیدی شال قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تأثیر افت ارزش دلار و اظهارات رئیس بانک مرکزی آمریکا افزایش یافت و نزدیک به بالاترین حد خود در یک هفته اخیر ایستاد.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۰۸ دلار و ۶۵ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه تا مرز ۱۸۱۵ دلار و ۶۳ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از ۱۶ فوریه بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۰۹ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۸۰۵ دلار و ۹۰ سنت بسته شده بود.

استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار جهانی شرکت اکسی درباره وضعیت جاری اظهار نمود: اظهارات پاول که از سیاست پولی تسهیلی حمایت کرد، به طلا فضای بیشتری برای تنفس می دهد و دلار ضعیفتر هم از قیمت این فلز پرارزش پشتیبانی خواهد نمود. وی افزود: طلا در کوتاه مدت همچنان تحت تأثیر بازده اوراق قرضه خواهد بود.

جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا به کمیته بانکی سنا اعلام نمود که سیاست پولی آسان همچنان ضروریست چونکه احیای اقتصادی آهنگ ثابتی پیدا نکرده و هنوز فاصله بسیاری با کامل شدن دارد.

دلار در معاملات روز جاری در مقابل رقیبانش کاهش پیدا کرده و بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا هم کاهش پیدا کرد.

تورم ناشی از اجرای برنامه های محرک مالی، قیمت طلا را تقویت می کند اما از طرفی بازده اوراق قرضه را بالاتر می برد که به نوبه خود هزینه نگهداری طلا را زیاد می کند.

مایکل لانگورد، مدیر شرکت مشاوره ایرگاید اظهار نمود: اظهارات پاول نشان داد که محرکهای مالی بعید است تا شش ماه آینده جمع شوند و افت ارزش دلار آمریکا و تأثیر احتمالی آن بر تورم ناشی از تدابیر محرک مالی، عوامل اثرگذار بر روند قیمت طلا خواهند بود.

سرمایه گذاران همچنان به بسته کمک مالی کرونایی ۱.۹ تریلیون دلاری آمریکا متمرکز مانده اند که انتظار می رود تا آخر هفته جاری تصویب شود.

بر اساس گزارش رویترز، ذخایر طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، در مقایسه با ۱۱۱۵ تن در روز دوشنبه، ۰.۴ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۱۱۰.۴۴ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۷ دلار و ۷۲ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، به ۱۲۴۶ دلار و ۷۶ سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۲۳۵۲ دلار و ۸۶ سنت بود.

منبع:

1399/12/06
14:19:11
0.0 / 5
1038
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal