در پائیز امسال ثبت شد؛

گرانترین خانه معامله شده در تهران متری ۱۵۸ میلیون تومان

گرانترین خانه معامله شده در تهران متری ۱۵۸ میلیون تومان

به گزارش لیدی شال بر مبنای اعلام مرکز آمار ایران، گرانترین واحد مسکونی در تهران در معاملات مسکن پاییز سال جاری، متری ۱۵۸ میلیون تومان قیمت گذاری و معامله شده است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، بر مبنای اعلام مرکز آمار ایران، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی کلنگی در پاییز سال جاری در تهران، ۴۲ میلیون و ۲۷۳ هزار تومان و متوسط متراژ هر خانه کلنگی نیز، ۲۰۹ متر مربع بوده است.
متوسط قیمت واحد کلنگی در تهران در پاییز سال جاری نسبت به تابستان سال جاری رشد ۱۸.۶ درصدی و نسبت به پاییز سال قبل رشد ۱۲۰.۳ درصدی داشته است.
این در حالی است که تعداد معاملات واحدهای کلنگی نسبت به تابستان سال جاری کاهش ۴۵.۹ درصدی و نسبت به پاییز سال قبل کاهش ۲۹.۴ رصدی داشته است.
ارزان ترین واحد کلنگی در پاییز سال جاری متری ۶ میلیون و ۶۰۶ هزار تومان و گران ترین واحد کلنگی هم در فصل یاد شده، متری ۱۵۵ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان به فروش رسیده است.
حداقل قیمت فروش هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران ۴ میلیون تومان و حداکثر ۱۵۸ میلیون تومان بوده است؛ این مرکز متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی (کل معاملات) در پاییز سال جاری تهران را ۲۸ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان عنوان کرده که نسبت به متوسط قیمت مسکن در تابستان سال جاری رشد ۱۹.۱ درصدی و نسبت به پاییز سال قبل افزایش ۱۱۱.۴ درصدی داشته است.
همچنین متوسط متراژ واحدهای مسکونی فروخته شده در پاییز سال جاری، ۸۷ متر مربع و متوسط سن بنا هم ۱۲ سال بوده است.
تعداد معاملات مسکونی انجام شده در پاییز سال جاری نسبت به تابستان سالجاری کاهش ۴۵.۶ درصدی و نسبت به پاییز سال قبل کاهش ۸ درصدی داشته است.
اجاره بها در پاییز کاهش یافت
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، متوسط اجاره ماهانه به اضافه ۳ درصد ودیعه مسکن برای هر متر واحد مسکونی ۶۲ هزار و ۲۱۸ تومان است که نسبت به متوسط اجاره هر متر مسکن در تابستان سال جاری ۳.۱ درصد کاهش و تعداد معاملات هم ۴.۸ درصد افزایش داشته است. متوسط اجاره بهای پاییز سال جاری نسبت به پاییز سال قبل ۴۰.۹ درصد و تعداد معاملات هم ۶۲.۳ درصد افزایش نشان می دهند.
گران ترین واحد اجاری در تهران در پاییز سال جاری متری ۵۸۰ هزار و ۳۷۵ تومان و ارزان ترین واحد اجاره داده شده در پاییز سال جاری در پایتخت، متری ۴۳ هزار و ۷۷۹ تومان بوده است.


منبع:

1399/12/03
23:15:33
0.0 / 5
1222
تگهای خبر: فروش , قیمت , معاملات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal