كاهش تعداد و مبلغ سفته و برات های برگشتی

كاهش تعداد و مبلغ سفته و برات های برگشتی

لیدی شال: طبق اعلام بانک مرکزی معادل 400 برگ سفته و برات به مبلغی معادل 20 میلیارد و 600 میلیون تومان در آذر سالجاری در شهر تهران برگشت خورده است که در مقایسه با ماه پیش از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 31 درصد و 16.9 درصد کاهش داشت.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بیش از هفت میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان سفته و برات در آذرماه سالجاری در شهر تهران به فروش رسید که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۸.۴ درصد و ۱۰.۳ درصد افزایش پیدا کرد. در ۹ ماه اول سال جاری بیش از ۵۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان سفته و برات در شهر تهران به فروش رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۲۳.۴ درصد افزایش را نشان میدهد.
همچنین، در آذرماه ۹۹ معادل ۴۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۲۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در شهر تهران برگشت خورد که در این ماه فاکتورهای تعداد و مبلغ سفته و برات برگشت خورده به ترتیب به اعداد ۵۱.۵ و ۱۰۸.۸ رسـید که در مقایسه با ماه قبل هر دو شاخص مذکور به ترتیب ۳۱ درصد و ۱۶.۹ درصد کاهش داشت و نسبت به ماه مشابه سال پیش از لحاظ تعداد ۵۳.۱ درصد کاهش و از لحاظ مبلغ ۴۶.۲ درصد افزایش را نشان میدهد.
شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در آذرماه سال جاری نیز به عدد ۲۱۱.۱ رسید که عدد شاخص مذکور در آذرماه ۹۸ معادل ۶۷.۸ بوده است.
علاوه براین، در ۹ ماه اول سال ۹۹ معادل ۵۶۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۱۸۱ میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان در شهر تهران برگشت خورد. در این دوره متوسط فاکتورهای تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۷۷.۳ و ۱۰۹.۴ رسید که نسبت به دوره مشابه سال پیش از لحاظ تعداد ۰.۴ درصد کاهش و از لحاظ مبلغ ۵۶.۳ درصد افزایش رانشان می دهد.
از طرف دیگر، شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در ۹ ماه اول سال ۹۹ به عدد ۱۳۸.۱ رسید که عدد شاخص مذکور در ۹ ماه اول سـال ۹۸ معادل ۹۳.۹ بوده است.
منبع:

1399/11/26
11:58:41
0.0 / 5
1091
تگهای خبر: بانك مركزی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal