فروش ۴ هزار میلیاردی محصولات نانویی در سال قبل

فروش ۴ هزار میلیاردی محصولات نانویی در سال قبل

لیدی شال: دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از فروش 4 هزار میلیارد تومانی محصولات مبتنی بر فناوری نانو در سال قبل آگاهی داد.


به گزارش ایسنا، دکتر سعید سرکار با اشاره به وضعیت ایران در حوزه فناوری نانو، با اعلان اینکه با برنامه ریزی دقیقی که صورت گرفت، ایران در حوزه فناوری نانو یک جهش را تجربه کرد، اضافه کرد: ایران بعد از چین و آمریکا سومین کشوری بود که در حوزه نانو، سیاستگذاری و توسعه را شروع کرد و به سبب شروع بموقع، سیاستگذاری درست، نیروی انسانی کارآمد و جوانان با استعداد، ایران در رتبه چهارم جهان در حوزه فناوری نانو قرار دارد.
وی با اعلان اینکه ایران طی یک دوره ۱۰ ساله جزء ۱۵ کشور برتر حوزه نانوفناوری قرار گرفت، اظهار نمود: ما هم اکنون از مجموعه های فناور، از ورود شرکتها به صنعت و در زمینه صادرات از شرکت های کوچک حمایت می نماییم. وظیفه ما، کمک به شرکت های دانش بنیان نوپاست.
سرکار افزود: در سال گذشته، حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان فروش محصولات نانویی داشتیم و فقط از محل مالیات بر ارزش افزوده حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به خزانه دولت واریز شد و این در حالیست که بودجه ستاد نانو حدود ۶۰ میلیارد تومان است.
دبیر ستاد نانو اشاره کرد: ما به دولت اعلام می نماییم که با سرمایه گذاری در حوزه نانو درآمدهای شما چندین برابر افزایش می یابد و پیش بینی می شود که در سال ۱۳۹۹ فروش محصولات نانویی ما حدود ۹۰۰۰ هزار میلیارد تومان باشد.
برمبنای اعلام ستاد نانو، سرکار با اشاره به برخی محصولات فناورانه نانو و وضعیت رو به رشد این صنعت اضافه کرد: حاصل اعتماد به جوانان با استعداد حوزه نانو فناوری سبب شده که امروز ما ۶ درصد از تولیدات نانو فناوری در دنیا را داشته باشیم.
منبع:

1399/11/18
20:51:49
0.0 / 5
1081
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal