چای هندی گران گردید

چای هندی گران گردید

لیدی شال: تولید چای هند در سال 2020 به سبب سیل شدید و محدودیتهای کرونائی، 9.7 درصد در مقایسه با سال 2019 کاهش پیدا کرد و قیمتها را حدود یک سوم افزایش داد و به رکورد بالایی رساند.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، افزایش قیمت از صنعت چای هند که با افزایش هزینه های تولید روبرو شده بود، حمایت کرد اما صادرات این کشور را کم کرد.

هند سال میلادی گذشته ۱۲۵۵.۶۰ میلیون کیلوگرم چای تولید کرد که ۹.۷ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ کاهش داشت. این کاهش در نتیجه سیلهای شدید که به مزارع چای ایالت آسام لطمه زدند، روی داد. آسام بیش از نیمی از تولید محصول چای هند را به خود اختصاص می دهد و تولیدش پیش تر از محدودیتهای جابجایی کارگران برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متاثر شده بود.

طبق آمار کمیسیون چای هند، تولید کمتر میانگین قیمتها را در سال ۲۰۲۰ به میزان ۳۱ درصد افزایش داد و به ۱۸۴.۶۹ روپیه (۲.۵۳ دلار) در هر کیلوگرم رساند.

با این حال قیمتهای بالاتر صادرات چای هند را محدود کرد و صادرات این کشور در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۸.۲ درصد کاهش پیدا کرد.

یک صادرکننده هندی اظهار داشت: قیمتهای هندی افزایش یافت اما قیمتها در سریلانکا و کنیا که رقیبان صادراتی هند هستند افزایش نداشت و خریداران به این دو کشور مراجعه کردند.

هند دومین تولیدکننده بزرگ چای جهان است و نوع سی تی سی را به مصر و انگلیس صادر می کند در صورتیکه نوع ارتودکس به عراق، ایران و روسیه صادر می شود.

بر اساس گزارش رویترز، سوجیتا پاترا، دبیر انجمن چای هند اظهار داشت: در چند ماه اخیر بخش شمال شرقی کشور که تولیدکننده بزرگ چای است، بارندگی خوبی داشته که تولید بالاتر در سال ۲۰۲۱ را به همراه خواهد داشت. ما امسال محصول مرغوبتری را انتظار داریم و پیش بینی می نماییم صادراتمان با احیای اقتصادهای واردکننده بزرگ، افزایش پیدا کند.

منبع:

1399/11/17
13:55:37
0.0 / 5
1475
تگهای خبر: صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal