وزیر صمت خبر داد

انجام 639 هزار میلیارد تومان معاملات الكترونیكی امسال

انجام 639 هزار میلیارد تومان معاملات الكترونیكی امسال

به گزارش لیدی شال خوزستان وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد تجارت الکترونیک در کشور اظهار داشت: امسال 639 هزار میلیارد تومان معاملات الکترونیکی در سامانه جامع تجارت انجام شد که با رشد 284 درصدی نسبت به 6 ماهه سال قبل روبه رو بوده است.علیرضا رزم حسینی در جلسه اقتصاد مقاومتی که امروز (۱۲ بهمن ماه) با حضور معاون اول رئیس جمهور در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار نمود: از ۳۷ پروژه اقتصاد مقاومتی وزارت صمت در استان خوزستان، حدود ۸۰ درصد آنها پیشرفت فیزیکی دارند و تعدادی نیز افتتاح شده اند.

به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در بخش صادرات، خوزستان با عراق مرز بسیار مهم و استراتژیکی دارد به شکلی که در سال هایی از این طریق تا ۸ میلیارد دلار صادرات به عراق داشتیم و این مزیت بسیار خوبی برای کشور و استان خوزستان است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: آمادگی داریم که از منابع وزارت صمت و با نظارت این وزارت، یک هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های کوچک خوزستان که سودآور باشند و امکان بازگشت را داشته باشند، واگذار شود.

رزم حسینی با اعلان اینکه یک هزار و ۸۳۳ واحد تولیدی در استان خوزستان فعال می باشند، اظهار داشت: باید توجه ویژه ای به اشتغال استان خوزستان صورت گیرد. در ۱۰ ماهه امسال نسبت به ۱۰ ماهه سال قبل میزان جواز تاسیس صادرشده در خوزستان حدود ۴۰ درصد بوده و از متوسط کشوری حدود ۴ تا ۵ درصد بیشتر است که برای استان خوزستان با وجود نرخ بیکاری اعلام شده، امیدبخش است.

وی اشاره کرد: هر هفته ستاد ملی رفع موانع تولید در وزارتخانه، با نوبت بندی تشکیل می شود و مواردی که امکان حل و فصل آنها در استانها وجود ندارد، در سطح ملی بررسی و حل می شود. سامانه جامع تجارت نیز پیشرفت بسیار خوبی داشته است و همه تجار و فعالین اقتصادی کشور می توانند از این سامانه بهره ببرند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد تجارت الکترونیک نیز بیان کرد: در حوزه تجارت الکترونیکی رشد بسیار زیادی داشتیم که نشان دهنده این است که اگر به سمت دولت الکترونیک پیش برویم، هزینه ها کاهش می یابد.

رزم حسینی اظهار داشت: در مجموع، امسال ۶۳۹ هزار میلیارد تومان معاملات الکترونیکی در سامانه جامع تجارت انجام شد که با رشد ۲۸۴ درصدی نسبت به ۶ ماهه سال قبل روبه رو بوده است.

وی اضافه کرد: سیاست وزارت صمت در جهت بر طرف کردن هرگونه مانع برای سرمایه گذاران است.

منبع:

1399/11/12
21:00:23
0.0 / 5
1316
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal