ستاد تنظیم بازار تصویب كرد؛

گمرك مكلف شد مانع متروكه شدن اقلام راهبردی شود

گمرك مكلف شد مانع متروكه شدن اقلام راهبردی شود

به گزارش لیدی شال ستاد تنظیم بازار، گمرک جمهوری اسلامی ایران را مکلف به پیشگیری از متروکه شدن کالاهای راهبردی موجود در بنادر کرد.به گزارش لیدی شال به نقل از وزارت صمت، ستاد تنظیم بازار، گمرک را مکلف به پیشگیری از متروکه شدن کالاهای راهبردی موجود در بنادر کرد. این تصمیم با عنایت به گزارش شرکت پشتیبانی امور دام در مورد متروک شدن کالاهای اساسی شامل کنجاله سویا، ذرت، جو دامی، گوشت قرمز و گوشت مرغ در بنادر شمالی کشور به علت محدودیت های ناشی از کرونا و تأخیر در تأمین و انتقال ارز و عدم دریافت اسناد در زمان مقرر، گرفته شده است.
بر این اساس گمرک جمهوری اسلامی ایران مکلف شد به منظور تأمین ذخایر راهبردی کشور توسط شرکت پشتیبانی امور دام، از متروکه شدن کالاهای مورد اشاره موجود در بنادر جلوگیری و در اولویت تخلیه قرار گیرد.
مهلت پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز برای نهاده های تولید بخش کشاورزی مشمول تغییر گروه کالایی افزایش یافت
همچنین ستاد تنظیم بازار با افزایش مهلت پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز برای نهادها و مواد اولیه تولید بخش کشاورزی که گروه کالایی آنها از ۱ به ۲ تغییر یافته است، از ۶ ماه یک سال موافقت نمود. این تصمیم به دنبال درخواست وزارت جهاد کشاورزی در مورد افزایش مهلت استمهال پرداخت مابه التفاوت ارزی برای انجمن واردکنندگان دارو، افزودنی و مواد بیولوژیک دامی بوده است.
بر این اساس مقرر شد که برای آن دسته از نهاده ها و مواد اولیه تولید بخش کشاورزی از قبیل مواد اولیه تولیدی دارو، واکسن، مواد افزودنی مورد نیاز صنعت دام و طیور و آبزیان کشور، سموم، کود و سایر نهاده ها و عوامل تولیدی محصولات کشاورزی که گروه کالایی آنها از ۱ به ۲ تغییر یافته، مهلت پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز از ۶ ماه یک سال افزایش یابد.
تسهیل و کمک به تأمین ارز نهاده های پایه و واسطه بخش کشاورزی از دیگر اهداف این تصمیم گیری بوده است.


منبع:

1399/10/30
22:43:28
0.0 / 5
1112
تگهای خبر: بازار , كشاورزی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal