پورابراهیمی در تذكر شفاهی:

آقای روحانی! آدرس غلط به مردم ندهید

آقای روحانی! آدرس غلط به مردم ندهید

به گزارش لیدی شال رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تعیین ارز ۴۲۰۰ تومانی پیش از تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بوده است، خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: آدرس غلط به مردم ندهید.



به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور در مورد اظهارنظر معاون اول وی در جلسه روز گذشته که به مناسبت روز ملی صادرات برگزار شد، اظهار داشت: آقای جهانگیری بهتر است در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی حقیقت ها را به مردم بگوید.
وی اضافه کرد: همانطور که تاریخ گواهی می دهد و همگان اطلاع دارند، دولت در فروردین ۹۷ علیرغم مخالفت صریح مجلس و کمیسیون اقتصادی تصمیم به تعیین ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفت که آثار زیانبار آن هر روز بیشتر از گذشته در اقتصاد کشور نمایان می شود.
نماینده مردم کرمان در مجلس خطاب به معاون اول رئیس جمهور، خاطرنشان کرد: صحبت های جنابعالی در خصوص اینکه تصمیمات در ارتباط با تعیین ارز ۴۲۰۰ تومانی در جلسه شورایعالی هماهنگی اقتصادی کشور، در مردادماه گرفته شده، آدرس غلط دادن به مردم است، چون که در فروردین ماه چند سال قبل که برای ارز ۴۲۰۰ تومانی تصمیم گرفتید، جلسه ای تحت عنوان سران قوا در کشور وجود نداشت.
پورابراهیمی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در اردیبهشت و خردادماه سال ۹۷ دستور تشکیل جلسه شورایعالی هماهنگی اقتصادی کشور را دادند و در مرداد ماه همان سال کار انجام شده دولت در دستور کار این جلسه قرار گرفت، چرا آدرس غلط به مردم می دهید؛ مسئولیت و تبعات این اقدام را بپذیرید. همینطور این مورد را بپذیرید که مجلس هر گاه می خواهد برای ارز ۴۲۰۰ تومانی تصمیم بگیرید، کما اینکه هم اکنون هم به این مورد ورود کرده، با آن مخالفت می کنید و تصمیمات شما هزینه های سنگینی را به کشور تحمیل کرده است.
وی خطاب به رئیس جمهور، اظهار داشت: همه می دانند که کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با ارز ۴۲۰۰ تومانی مخالف بود و در جلسه ای که با هماهنگی رئیس مجلس وقت در دفتر جنابعالی با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی وقت به مدت دو ساعت و نیم برگزار شد، شما در جمع بندی رسماً اعلام کردید که «مجلس کار خودش را بکند و دولت کار خودش را. ما تصمیم گرفتیم و اجرا می کنیم!» خواهش می کنم آدرس غلط به مردم ندهید.


منبع:

1399/10/23
23:15:51
0.0 / 5
1173
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal