زارع در نشست خبری:

مالیات بر اجاره و مستغلات در سال 1400 افزایش نمی یابد

مالیات بر اجاره و مستغلات در سال 1400 افزایش نمی یابد

به گزارش لیدی شال سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس اظهار داشت: بر مبنای تصمیم کمیسیون تلفیق، مالیات بر مستغلات و اجاره در سال ۱۴۰۰ افزایش نخواهد یافت.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در نشست خبری که بامداد امروز (شنبه) برگزار شد، اظهار داشت: اولین نشست بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق با حضور نمایندگان عضو این کمیسیون و مسئولانی از مرکز پژوهش های مجلس، دیوان محاسبات، سازمان برنامه و بودجه کشور، اتاق های سه گانه، قوه قضائیه و ستاد کل نیروهای مسلح برگزار گردید.
وی با اشاره به اینکه در این نشست بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مقرر شد مالیات بر اجاره و مستغلات همانند سالهای گذشته باشد و بر این اساس نسبت به سال ۹۹ افزایش نخواهد داشت و درآمد دولت در این حوزه ثابت خواهد بود.
زارع اظهارداشت: همینطور در این نشست مالیات بر اشخاص حقوقی غیردولتی، مالیات بر حقوق ها به صورت پلکانی که در خواست مجلس بود، مالیات بر خودرو های لوکس، مالیات بر خانه های خالی و کاهش نرخ تعرفه های ورودی کالاهای اساسی جهت بررسی و کارشناسی بیشتر به کمیته های تخصصی ارجاع شد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بیان نمود: بخش های درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در این هفته در کمیسیون تلفیق بررسی می شود و از هفته آینده، بخش های هزینه ای مورد بررسی قرار می گیرد. سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی افزود: همینطور در مورد حقوق ها به علت اینکه در بعضی موارد عدالت مالیاتی وجود ندارد، تا سقف ۴ میلیون تومان معافیت پیشبینی شده و از ۴ میلیون به بالا، به صورت پلکانی نرخ را افزایش خواهیم داد. وی ادامه داد: در مورد خودرو های لوکس در بودجه ۹۹ نخستین سالی بود که مالیات در نظر گرفته شده بود و به خوبی اجرا نشد و بنابراین ما ضمانت اجرایی نحوه وصول مالیات را پیشبینی خواهیم کرد. زارع خاطرنشان کرد: در مورد مالیات بر خانه های خالی که قانون آن امسال تصویب گردید هم همسان با آئین نامه وزارت راه و شهرسازی، در بودجه ۱۴۰۰ این مورد را بررسی خواهیم کرد تا آئین نامه و قانون یکسان باشد. وی اظهار داشت: همینطور ۴۶۰۰ میلیارد تومان بعنوان رقم پیشبینی درآمد مالیاتی ناشی از مالیات بر مستغلات و اجاره در بودجه سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است. سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بر مبنای مصوبه امروز کمیسیون تلفیق، نرخ واردات در گمرک بر مبنای ارز نیمایی محاسبه می گردد. وی بیان نمود: ️ همینطور اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کردند که خودرو های لوکس با قیمتی ۱.۵ میلیارد به بالا مشمول مالیات شوند.


منبع:

1399/10/15
01:40:35
0.0 / 5
1164
تگهای خبر: دولتی , قیمت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal