جدیدترین قیمت ارز، سكه و طلا

جدیدترین قیمت ارز، سكه و طلا

لیدی شال: نرخ دلار در صرافی بانك ها امروز با افزایش همراه بود اما بانك ها نرخ خرید این نوع ارز را نسبت به روز قبل كاهش دادند. در بازار طلا باز قیمت سكه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز به چهار میلیون و ۱۹۵ هزار تومان رسید.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، قیمت سكه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (یكشنبه) به چهار میلیون و ۱۹۵ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار باز ۳۷۳ هزار و ۹۷۷ تومان قیمت دارد.
امروز قیمت سكه طرح قدیم با قیمتی معادل چهار میلیون و ۵۰ هزار تومان داد و ستد می شود. این در شرایطی است كه قیمت نیم سكه با اندكی افزایش، دو میلیون و ۲۳۰ هزار تومان، ربع سكه یك میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و سكه گرمی ۷۴۰ هزار تومان است. همین طور در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۳۰۳ دلار رسیده است.

دلار در بازار گران شد
هم چنین بانك مركزی از نیمه نخست امسال، مجوز خرید ارز همچون دلار و یورو را به بانك ها داد و بانك ها از همان زمان نسبت به خرید این ارزها اقدام كردند؛ هرچند كه رقم خرید ارز در ابتدا از طرف بانك ها بسیار پایین تر از بازار آزاد بود اما به تدریج بانك ها قیمت خرید دلار را افزایش دادند و به قیمت بازار نزدیك كردند.
نزدیك شدن نرخ دلار در بانك ها و بازار آزاد به گونه ای بود كه گاهاً نرخ خرید دلار در بانك بالاتر از بازار آزاد بود. همانطور كه روز گذشته باز بانك ها هر دلار آمریكا حدود ۲۰۰ تومان گران تر از صرافی های بانكی خریدند. اما امروز با وجود افزایش قیمت دلار و یورو در صرافی های بانك ها نسبت به روز گذشته، بانك ها نرخ خرید دلار را كاهش داده و هر دلار آمریكا را ۱۱ هزار و ۶۸۳ تومان می خرند.
از طرف دیگر نرخ خرید یورو در بانك ها امروز ۱۳ هزار و ۳۳۱ تومان اعلام شده و قیمت پوند انگلیس ۱۵ هزار و ۴۳۳ تومان است. این در شرایطی است كه برمبنای اعلام بانك مركزی تا ساعت ۱۷ امروز، نرخ خرید دلار در صرافی های بانك ها ۱۱ هزار و ۷۴۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۱ هزار و ۷۹۰ تومان است. در این صرافی ها هر یورو باز با قیمت ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری و ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته می شود.
از طرف دیگر شعب ارزی بانك های عامل ارز مسافرتی می توانند در صورت تكمیل بودن مدارك مسافران تا سقف ۵۰۰ یورو برای كشورهای همسایه و مشترك المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر كشورها به متقاضیان ارز ارائه نمایند.
برمبنای اعلام شعب این بانك ها، امروز هر یوروی مسافرتی ۱۳ هزار و ۷۲۱ تومان بدون احتساب كارمزد به متقاضیان نمایش می شود كه این رقم با احتساب كارمزد بانك مركزی و بانك عامل به حدود ۱۴ هزار تومان می رسد.1397/11/07
02:19:25
5.0 / 5
4549
تگهای خبر: بازار , بانك مركزی , طلا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal