سركنسول ایران در نجف:

ضرورت توسعه مناسبات اقتصادی فارس و عراق

ضرورت توسعه مناسبات اقتصادی فارس و عراق

فارس سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نجف اظهار داشت: باتوجه به سابقه ارتباطات کشور عراق و استان فارس، نیز است مناسبات اقتصادی دو منطقه فارس و کشور عراق باید افزایش یابد.


حمید مکارم در نشست میز تخصصی عراق که با حضور رئیس اتاق بازرگانی و نمایندگان دستگاه های دولتی استان فارس به صورت وبینار برگزار شد، با بیان خاصیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور عراق و استان فارس، بیان کرد: کشاورزی یکی از مباحث مشترک و مورد نظر ما برای بسط تبادلات تجاری با استان فارس است که ما در اطلاعات به روز و کاملی از ابعاد مختلف حوزه کشاورزی کشور عراق تهیه شده است.
به گزارش دریافتی ایسنا، مکارم اظهار داشت: باتوجه به سابقه فارس در تولید محصولات با کیفیت کشاورزی، پیش بینی می نماییم در حوزه صادرات محصولات کشاورزی فارس به کشور عراق در سطح بالاتری از محصولات کشاورزی و دامداری بتوانیم مبادلات را افزایش دهیم.
وی اشاره کرد: آمادگی داریم تیم از تجار، بازرگانان و سرمایه گذاران کشور عراق و شهر نجف را برای بازدید از ظرفیت های کشاورزی و دامداری و تجهیزات کشاورزی به استان فارس اعزام نماییم که منتج به انعقاد قراردادهای خوبی شود.
مکارم با تاکید بر اینکه تجارت با کشور عراق ازراه دور امکان پذیر نیست، افزود: باتوجه به مزیت های استانی می توانیم تیم های مناسبی از بازرگانان و سرمایه گذاران عراقی را ساماندهی و به استان فارس معرفی نماییم.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نجف افزود: تاکید ما در توسعه مناسبات اقتصادی دو منطقه بر همکاریهای دوجانبه است که باید دراین زمینه برنامه های دقیق و منظمی با همکاری دو طرف تدوین شود.
مکارم با اعلان اینکه ما در کنسولگری خدمات وکیل و مشاوره حقوقی ارائه می دهیم، افزود: تبلیغات یکی از ارکان مهم در ارتباط بین کشورهاست و بدون توجه به تبلیغات نمی توان انتظار داشت مردم کشورهای دیگر ا ظرفیت های ما باخبر باشند.1399/10/01
14:21:45
5.0 / 5
1227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal