معاون استاندار اعلام كرد

خروج مرغ از استان مركزی بدون مجوز دامپزشكی ممنوع

خروج مرغ از استان مركزی بدون مجوز دامپزشكی ممنوع

مرکزی معاون اقتصادی استاندار مرکزی اظهار داشت: خروج مرغ از استان مرکزی بدون هماهنگی دامپزشکی ممنوع می باشد.


سعید فرخی روز دوشنبه ۲۴ آذر در ستاد تنظیم بازار استان مرکزی اظهار نمود: در امتداد تامین نیاز استان از خروج مرغ بدون مجوز دستگاه های ذیربط و بدون بارنامه جلوگیری و با متخلفین طبق قانون برخورد می شود. دستگاه های اجرائی نیز باید تابع تصمیمات استانی باشند و نباید برخورد سلیقه ای با این مساله در شهرستان ها صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه هم اکنون میزان جوجه ریزی در مرغداری های استان نسبت به سال قبل افزایش داشته و در تامین نهاده ها نیز مشکلی وجود ندارد، اضافه کرد: طبق گزارش های مرکز آمار کشور، استان مرکزی امسال پس از آذربایجان غربی دومین استان در پایین بودن نرخ تورم است و پایین بودن نرخ تورم در نتیجه همکاری اصناف و نظارت گسترده دستگاه های مسئول حاصل شده است که این مهم باید تداوم داشته باشد.
معاون اقتصادی استاندار مرکزی افزود: روزانه بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ تن گوشت مرغ گرم با قیمت ۲۱ هزار تومان در استان مرکزی توزیع می شود و هیچ کمبودی در این راستا در استان وجود ندارد. قیمت تعیین شده گوشت مرغ، سقف قیمت است و در صورت تغییر روند عرضه و تقاضا امکان کاهش قیمت نیز در این خصوص وجود دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز اظهار داشت: از شروع امسال تا حالا سه نوبت روغن خوراکی به ترتیب به میزان 1060 تن، 1802 تن و ۵۱۲ تن جذب و در حال توزیع است.
سعید جعفری کرهرودی اضافه کرد: ۶۰۰ تن برنج وارداتی نیز در استان مرکزی جذب شده که با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در حال توزیع است.
وی درباب میوه شب عید استان مرکزی نیز افزود: تامین هزار تن پرتقال و ۵۰۰ تن سیب برای شب عید برنامه ریزی شده که در زمان مناسب خرید و توزیع می شود.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی نیز اظهار داشت: در یک هفته گذشته ۲۶۹ مجوز کشتار بیش از ۳۷۴ هزار قطعه مرغ صادر و ۴۰۲ هزار قطعه کشتار شده و حدود ۸۰۰ تن تولید مرغ صورت گرفته است.
محسن شانقی اضافه کرد: باتوجه به توزیع روزانه ۱۱۰ تا ۱۲۰ تنی مرغ در استان، هم اکنون شرایط نسبتا مناسبی در سطح استان حاکم است.1399/09/25
12:35:35
5.0 / 5
1165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal