جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰-۳۶

پیش بینی ۲ هزار میلیارد تومان برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو

پیش بینی ۲ هزار میلیارد تومان برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو

لیدی شال: جزئیات لایحه بودجه 1400 نشان میدهد که دولت برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو 2 هزار و 40 میلیارد تومان منبع پیش بینی کرده است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش مالیات بر واردات نشان میدهد که دولت برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو مبلغ ۲ هزار و ۴۰ میلیارد تومان (۲۰.۴۰۰.۰۰۰ میلیون ریال) منابع پیش بینی کرده است.
پیشینه درآمد دولت از حقوق ورودی خودرو
به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، بررسی وضعیت درآمد دولت از محل مالیات واردات خودرو طی دهه ۹۰ نشان میدهد که در سال ۹۲ دولت ۲۲ هزار میلیارد تومان مالیات از این بخش پیش بینی کرده بود اما در نهایت به میزان ۱۴ هزار و ۸۴۲ میلیارد تومان درآمد کسب نمود.
در سال ۹۳ درآمد مالیاتی از واردات خودرو در بودجه ۱۱ هزار و ۶۴۶ میلیارد تومانی در نظر گرفته شد که در این سال بواسطه افزایش واردات خودرو، دولت توانست ۲۶ هزار و ۱۳۴ میلیارد تومان درآمد از این محل کسب کند.
در لایحه بودجه سال ۹۴ مصوب شده بود که دولت درآمد مالیاتی ۱۳ هزار و ۶۸۰ تومانی از محل واردات خودرو داشته باشد، اما در این سال درآمد دولت از محل مالیات واردات خودرو ۱۶ هزار و ۵۶۳ میلیارد تومان بود.
در لایحه بودجه سال ۹۵ دولت درآمد مالیاتی را از این بخش ۳۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفت اما در نهایت ۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد از این بخش کسب نمود.
به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، ابتدای تیرماه سال ۹۷ واردات خودرو به همراه حدود ۱۴۰۰ کالای دیگر بواسطه اعمال تحریم های بین المللی و نقض برجام ممنوع گردید.


منبع:

1399/09/15
13:58:47
5.0 / 5
1267
تگهای خبر: واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal