بومی سازی بخش هایی از موتور ملی و پمپ هیدرولیك فرمان خودرو ها از جانب محققان كشور

بومی سازی بخش هایی از موتور ملی و پمپ هیدرولیك فرمان خودرو ها از جانب محققان كشور

كسب دانش طراحی موتور زمینه تحقیقات یكی از شركتهای دانش بنیان است و موفق به بومی سازی بخش های گوناگون خودرویی مانند توربو شارژر، پمپ هیدرولیك فرمان و پمپ آب موتور ملی شده است.


به گزارش ایسنا، هادی طزری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، ساخت داخلی قطعات و مجموعه های در رابطه با قوای محرکه را زمینه تحقیقاتی این شرکت نام برد و اظهار داشت: این مجموعه طراحی و توسعه موتورهای احتراق داخلی و توانمندی های ساخت موتور و قطعات خودرویی را در داخل کشور دنبال می کند.
وی با اشاره به اینکه خدمات و محصولات این شرکت مورد استفاده مجموعه های ایران خودرو، ساپکو و ایساکو قرار گرفته است، اظهار نمود: یکی از محصولات تولیدی ما توربو شارژر است. محصولی که امکان کوچک سازی موتور را فراهم می کند؛ چونکه در توربو شارژر، گازهای خروجی اتلافی موتور برای به گردش در آوردن توربین بکار گرفته می شود و از راه گردش کمپرسور که متصل به محور توربین است، هوای مورد نیاز برای احتراق با چگالی بیشتر به درون سیلندرها فرستاده می شود. افزایش جرم هوای ورودی توام با سوخت بیشتر است که در نهایت سبب افزایش گشتاور و توان موتور می شود.
طزری افزود: ماژول روغن موتور ملی هم محصول دیگر شرکت ما است. مجموعه کنترل کننده شرایط روغن یکی از مجموعه های مهم در موتور ملی EF7 است. این مجموعه شامل خنک کن دمای روغن، پمپ آب، فیلتر روغن و حسگر روغن می شود.
این فعال فناور افزود: قطعه ماژول روغن بعنوان یک مجموعه پیچیده است که بر روی موتورهای روز دنیا نصب و به کار گرفته می شود. این قطعه وظایفی چون پمپاژ آب به داخل بدنه موتور، فیلتراسیون روغن، خنک کردن روغن بوسیله آب و ارسال اطلاعات فشار روغن به صفحه نمایش گر را به عهده دارد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، به قول وی، پمپ هیدرولیک فرمان 405، پمپ هیدرولیک فرمان 206، پمپ هیدرولیک فرمان R2، پمپ هیدرولیک فرمان EF7، پمپ آب XU7، پمپ آب موتور ملی، شیر دامپ، شیر سلونوئید و مجموعه cvvt و شیر کنترل جریان دیگر محصولات تولیدی این شرکت است.
منبع:

1399/08/25
12:44:01
5.0 / 5
6438
تگهای خبر: خدمات , طراحی , طلا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal