یك ماه زودتر از موعد مقرر؛

نوبخت گزارش بودجه شركت های دولتی درلایحه بودجه۱۴۰۰ را به مجلس داد

نوبخت گزارش بودجه شركت های دولتی درلایحه بودجه۱۴۰۰ را به مجلس داد

رئیس سازمان برنامه وبودجه در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی گزارش بودجه شركت های دولتی، بانك ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت، در لایحه بودجه سال آینده را یك ماه زودتر ارائه نمود.


به گزارش لیدی شال به نقل از سازمان برنامه و بودجه، علاوه برگزارش بودجه سال ۱۴۰۰ شرکت های دولتی، گزارش عملکرد بودجه این شرکتها در سال ۹۸ و گزارش عملکرد آنها در ۶ ماه نخست امسال نیز ارائه شده است. محمدباقر نوبخت در نامه به محمدباقر قالیباف نوشته است آثار احتمالی ناشی از هرگونه اصلاح و تغییر در فاکتورهای کلان پیش بینی لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور (همچون قیمت جهانی فروش نفت، میزان صادرات نفت خام و میعانات گازی و نرخ تسعیر ارز) و همین طور تغییرات احتمالی در سقف اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و هزینه های شرکت های دولتی که از بودجه عمومی استفاده می نمایند و اعتبارات هدفمندسازی یارانه ها، که تا پانزدهم آذرماه سال جاری نهایی خواهد شد، در بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ شرکت های دولتی، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت لحاظ و به همراه لایحه بودجه کل کشور تقدیم خواهد شد.

نوبخت ابتدای آبان ماه تاکید کرده بود که لایحه بودجه ۱۴۰۰ در زمان مقرر (۱۶ آذر) ارائه می شود و با توجه به این که برنامه اصلاح ساختار چند سالی است که آماده شده، می تواند در بودجه سال آینده اعمال و تصویب شود.

1399/08/17
19:51:02
5.0 / 5
2258
تگهای خبر: دولتی , صادرات , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal