طی ۷ ماهه امسال محقق شد

رشد ۳۷ درصدی فروش معدنی ها با ارزش ۱۴۹ هزار میلیارد تومان

رشد ۳۷ درصدی فروش معدنی ها با ارزش ۱۴۹ هزار میلیارد تومان

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، ارزش فروش 74 شركت معدنی و صنایع معدنی بورسی، در هفت ماه ابتدایی سال جاری با رشد 37 درصدی از 149.4 هزار میلیارد تومان عبور كرد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، طبق این گزارش، از شروع فروردین ماه تا اختتام مهر ماه امسال، به ترتیب شرکت های فولاد مبارکه با فروش ۳۴ هزار میلیاردی، ملی صنایع مس ایران با ۱۹.۴ هزار میلیارد، فولاد خوزستان ۱۵.۱ هزار میلیارد، گل گهر با ۱۲.۲ هزار میلیارد و چادرملو با ۱۰ هزار میلیارد تومان جایگاه اول تا پنجم را در اختیار گرفته اند.
سپس شرکت های ذوب آهن اصفهان با ۹.۴ هزار میلیارد، کاوه جنوب کیش با ۵.۵ هزار میلیارد تومان، فولاد هرمزگان با ۵.۳ هزار میلیارد، فولاد خراسان با ۳.۷ هزار میلیارد و شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) با ۳.۵ هزار میلیارد تومان در رتبه های ششم تا دهم ایستاده اند.
در ماه هفتم امسال ارزش فروش این تعداد شرکت به ۳۰.۴ هزار میلیارد تومان رسید که این رقم ۷۶ درصد بیش از میزان فروش مهر ماه سال قبل بوده است. اما در مجموع عملکرد هفت ماهه نسبت به زمان مشابه سال گذشته، رشد ۳۷ درصدی مشاهده می شود.
در مهرماه امسال شرکت های فولاد مبارکه با ۶.۷ هزار میلیارد، ملی صنایع مس با ۳.۲ هزار میلیارد، فولاد خوزستان ۳.۸ هزار میلیارد، چادرملو ۲.۵ هزار میلیارد تومان و گل گهر با ۱.۸۶ هزار میلیارد در رتبه های اول تا پنجم از نظر شاخص فروش قرار گرفتند.
در این لیست شرکت های ذوب آهن با ۱.۸۵ هزار میلیارد، کاوه جنوب کیش با ۱.۲ هزار میلیارد، گهرزمین با ۱.۱ هزار میلیارد، فولاد هرمزگان با ۱.۹ هزار میلیارد تومان و فولاد خراسان با ۹۸۰ میلیارد تومان در جایگاه ششم تا دهم شرکت های پرفروش از شروع فروردین تا اختتام مهر ماه ۱۳۹۹ قرار گرفته اند.1399/08/14
21:20:10
5.0 / 5
1521
تگهای خبر: تجارت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal