معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت اعلام كرد

تشدید نظارت بر بازار روغن خوراكی

تشدید نظارت بر بازار روغن خوراكی

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت اعلام نمود كه بازرسی ها در هفته جاری بر روغن خوراكی، نهاده های دامی، مرغ، سیمان و انواع تایر متمركز شده است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، سیدجواد احمدی با بیان لیست پنج قلم کالای اولویت دار برای بازرسی و نظارت بر بازار اظهار نمود: بر طبق لیست پیشنهادی این سازمان درباب کالاها و خدمات مشمول نرخ گذاری تثبیتی، بمنظور هدفمند کردن بازرسی ها و تایید آن در کارگروه تنظیم بازار، پنج قلم کالا شامل روغن خوراکی، نهاده های دامی، مرغ زنده و گرم، سیمان و تایر سبک و سنگین بعنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی بازرسان این سازمان و سازمان های صمت و دیگر دستگاه های نظارتی جهت بررسی احتکار، موجودی ها، قیمت و سایر موارد تعیین شده است.
وی ادامه داد: به لحاظ شرایط اقتصادی حاکم بر بازار بمنظور جلوگیری از کمبود و نوسان نامتعارف قیمت ها خصوصاً درباب اقلام اساسی و پرمصرف، بازرسان سازمان های صمت با مشارکت سایر دستگاه ها و نهادهای ذیربط و انجام گشت های متعدد، اقدامات نظارتی و بازرسی خودرا بر بازار افزایش خواهند داد تا از این طریق مانع از هرگونه گران فروشی و سو استفاده بعضی از سودجویان شوند.
بگفته معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مطابق دستور العمل ابلاغ گردیده این سازمان، سازمان های صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اصناف موظفند ضمن برنامه ریزی مناسب و انجام بازرسی های موردی و مستمر، اقدامات نظارتی و بازرسی خودرا بر کالاهای فوق خصوصاً انبارها و مراکز نگهداری کالا متمرکز کنند.
احمدی با اشاره به رصد دائمی بازار کالاهای اساسی توسط بازرسان سازمان های صمت استانها، اشاره کرد: بمنظور اثربخشی بیشتر اقدامات نظارتی و نیل به نتیجه مؤثر و بهنگام در پروسه کنترل بازار، انجام عملیات بازرسی در چارچوب گشت های مشترک با عنوان گشت مشترک بازرسی و نظارت بر کالا و خدمات با تمام دستگاه ها و نهادهای ذیربط شامل تعزیرات، بهداشت، استاندارد، نیروی انتظامی و... مورد توجه و تاکید قرار گرفته است. مردم می توانند تخلفات مشاهده شده را بوسیله تلفن ۱۲۴، مراجعه حضوری، مراجعه به اپلیکیشن قیمت کالا و خدمات به آدرس www.۱۲۴.ir اعلام کنند.1399/08/05
23:13:05
5.0 / 5
1691
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal