حوصله سرمایه گذاران طلا سر رفت!

حوصله سرمایه گذاران طلا سر رفت!

لیدی شال: نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد همچنان خوش بینی قوی به روند افزایشی طلا وجود دارد اما سرمایه گذاران در شرایطی كه طلا در بازه محدودی حبس شده است، در حال از دست دادن علاقه به این فلز باارزش هستند.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته جاری هر دو گروه مفسرین وال استریت و سرمایه گذاران قیمت بالاتر برای طلا را پیش بینی کردند اما هیچ کس انتظار نداشت طلا محدوده قیمت فعلی را شکسته و به سطح بالاتری صعود کند.

جورج گرو، مدیر کل شرکت "آر بی سی ولث منیجمنت" در این زمینه به کیتکونیوز اظهار داشت: بااینکه وی به قیمت طلا در کوتاه مدت خوش بین است اما نگرانیها نسبت به عمیق شدن رکود اقتصاد جهانی و آمریکا رو به رشد بوده و ممکنست افزایش قیمت طلا را محدود کنند. قیمت طلا می تواند بالاتر رود اما نوسان زیادی وجود خواهد داشت برای اینکه اخبار مدام مثبت و منفی می شوند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۶ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۰ نفر معادل ۶۳ درصد به افزایش قیمت طلا و دو نفر معادل ۱۳ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و چهار نفر معادل ۲۵ درصد نظری نداشتند.

اگرچه فضا در بین سرمایه گذاران نسبت به صعود قیمت طلا مثبت ماند اما علاقه به این فلز باارزش به سبب ماندنش در محدوده ۱۹۰۰ دلار، فروکش کرد.

در نظرسنجی کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۱۰۷۶ نفر شرکت کردند که پایینترین میزان مشارکت از ماه مه بود. در بین این عده، ۶۱۶ نفر معادل ۵۷ درصد به افزایش قیمت طلا و ۲۲۵ نفر معادل ۲۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۲۳۵ نفر معادل ۲۲ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی هفته پیش، هر دو گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران به افزایش قیمت طلا ابراز خوش بینی کرده بودند. با این وجود طلا در یک هفته گذشته در محدوده ۱۹۰۰ دلار ماند و نتوانست روند جدیدی پیدا کند. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک دو دلار و ۵۰ سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش یافت و در ۱۹۰۶ دلار و ۴۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته یک درصد کاهش ثبت نمود که اولین کاهش هفتگی در سه هفته گذشته بود.

اگرچه طلا در بازه محدودی حبس شده اما بعضی از مفسرین انتظار دارند عوامل فنی در جهت افزایش قیمت این فلز باارزش تغییر کنند.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد گروه لاسال فیوچرز به کیتکونیوز اظهار داشت: وی به طلا خوش بین است برای اینکه قیمتها از حمایت در میانگین قیمت ۱۰۰ روزه بهبود پیدا کرده اند. همین طور بنظر می رسد صعود دلار آمریکا به مقاومت برخورد کرده و ممکنست در آینده نزدیک با فشار فروش فنی روبرو شود. ایشان سپس اضافه کرد: افزایش بدهی دولت آمریکا و اقدامات محرک مالی بیشتر فضای قوی برای دلار نخواهد بود.

با این همه بعضی از مفسرین عملکرد اخیر طلا را یک اصلاح قیمت کوتاه مدت در یک روند نزولی گسترده تر می بینند. بااینکه بعضی از مفسرین روند قیمت طلا در کوتاه مدت را کاهشی پیش بینی می کنند اما تصور نمی کنند روند صعودی بلندمدت طلا تغییری کرده باشد.

منبع:

1399/07/26
14:25:53
5.0 / 5
1686
تگهای خبر: بازار , طلا , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal