سهمیه ۲۵ واحد متخلف تولید ماسك قطع شد

سهمیه ۲۵ واحد متخلف تولید ماسك قطع شد

به گزارش لیدی شال مدیركل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشكی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان از قطع سهمیه ۲۵ واحد خاطی اطلاع داد و ظرفیت تولید روزانه ماسك را ۲۱ میلیون عدد و نیاز روزانه مراكز درمانی و داروخانه ها را چهار میلیون عدد عنوان نمود.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، اسماعیل مهدی پور ظرفیت تولید روزانه ماسک را ۲۱ میلیون ماسک شامل صنعتی، صنفی و کارگاهی عنوان نمود و اظهار داشت: با تدابیری که از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اتخاذ شده تلاش بر این بود که ظرفیت تولید مواد اولیه و به تبع ظرفیت تولید ماسک رشد قابل توجهی پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه از آغاز شهریور سال جاری مسئولیت ستاد لجستیکی کرونا به سازمان حمایت واگذار شد، اظهار نمود: سازمان حمایت بعد از واگذاری این مسئولیت نشستی با سازمان غذا و دارو به نمایندگی از وزارت بهداشت برگزار کرد و از این سازمان خواست نیاز مراکز درمانی و داروخانه ها به ماسک و همچنین واحدهای منتخب واجد شرایط تولید کننده ماسک را اعلام تا متناسب با نیاز برای تأمین مواد اولیه واحدها برنامه ریزی شود.
نیاز روزانه مراکز درمانی و داروخانه ها، ۴ میلیون ماسک
مهدی پور که در برنامه رادیو اقتصاد سخن می گفت، با اشاره به اینکه طبق اعلام سازمان غذا و دارو نیاز مراکز درمانی و داروخانه ها در روز چهار میلیون ماسک است، خاطرنشان کرد: لیست واحدهای منتخب به شرکت های تأمین کننده مواد اولیه ارسال شده تا بر مبنای اولویت، مواد اولیه در اختیار آنها قرار گیرد. متناسب با تولیدات هر یک از این شرکت ها مواد اولیه مورد احتیاج به صورت روزانه در اختیار آنها قرار می گیرد و اطلاعات آنان هم در سامانه جامع تجارت ثبت می شود.
پیشتر هم سازمان حمایت اعلام نموده بود که بر مبنای درخواستی وزارت بهداشت، این نهاد تعداد دو میلیون ماسک برای پوشش دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز درمانی، یک میلیون و ۸۰۰ هزار ماسک برای داروخانه ها و ۲۰۰ هزار ماسک برای مراکز پزشکی نیاز دارد که مجموع آن به چهار میلیون ماسک می رسد.

او همینطور تصریح کرد که هر کدام از شرکت های تولیدکننده اگر متناسب با مواد اولیه دریافت شده، ماسک تولید نکنند یا آنرا به دانشگاه های علوم پزشکی تحویل ندهند، سهمیه متعلق به آنان قطع و پرونده آنها به مراکز قضایی ارسال می شود. البته واحدهای دیگر جایگزین واحدهای خاطی خواهند شد.
قطع سهمیه ۲۵ واحد تولید ماسک

مهدی پور همینطور از قطع سهمیه ۲۵ واحد خاطی تابحال اطلاع داد که به مراجع قضایی معرفی شده اند و اظهار داشت: اطلاعات واحدهای تولید کننده پارچه و ماسک در سامانه تجارت ثبت تا امکان رصد و پایش وجود داشته باشد. البته مسئولیت زنجیره توزیع ماسک با سازمان غذا و دارو است.
از ۱۳ مردادماه اعلام گردید که همه واحدهای تولید و توزیع ماسک موظفند فرایندهای در رابطه با تولید یا عرضه ماسک را در سامانه جامع تجارت یا سامانه ussd ثبت کنند و در غیر این صورت سهمیه مواد اولیه آنها قطع خواهد شد.
گفتنی است؛ از روز شنبه استفاده از ماسک در تهران الزامی شد و جریمه متخلفان ۵۰ هزار تومان است. همینطور به تازگی حداکثر قیمت ماسک سه لایه ۱۳۰۰ تومان اعلام شده است.
منبع:

1399/07/23
13:43:53
5.0 / 5
1689
تگهای خبر: تجارت , طلا , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal