كانتینر یخچال دار وارد می شود

كانتینر یخچال دار وارد می شود

لیدی شال: سازمان توسعه تجارت اعلام نموده كه شرایط برای واردات قسمتی از نیاز كشور به كانتینرهای یخچال دار به زودی فراهم خواهد شد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در حدود دو سال و نیم گذشته تحت تاثیر تحریم ها، واردات بخش قابل توجهی از کالاهایی که اساسی یا ضروری نیستند متوقف گردید که قسمتی از آنها در حوزه واردات ناوگان جدید است.
در ماه های گذشته و تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا برخی کشورها بمنظور کاهش ریسک انتقال این ویروس اعلام نموده اند که محصولات کشاورزی و خوراکی را دیگر به شکل سنتی وارد نمی کنند و باید با بهره گیری از تجهیزات نوین و کانتینرهای یخچال دار این محصولات جابه جا شوند.
در ایران تعداد این کانتینرها محدود است و همین مساله موجب افزایش جدی نرخ کرایه و هزینه بار شده است.
مهدی علیپور - فعال اقتصادی - در گفت و گو با ایسنا، در این رابطه اظهار نمود: باتوجه به این که تداوم صادرات به خیلی از کشورهای حاشیه خلیج فارس منوط به استفاده از کانتینرهای یخچال دار است، نیاز جدی حمل و نقل کشور واردات این کانتینرهاست. در جاهای اخیر به سبب نبود تعداد کافی آنها هزینه بار بسیار بالا رفته و همین مساله تولید کنندگان را تحت فشار قرار داده است. بدین جهت بخش خصوصی درخواست صدور مجوز لازم برای واردات این کانتینرها را داشته است.
به دنبال تکرار این درخواست از طرف فعالان اقتصادی سازمان توسعه تجارت امروز اعلام نموده که در جریان جلسه کارگروه توسعه صادرات با واردات ۲۰ درصد نیاز ناوگان یخچالی کشور موافقت شده و به زودی بخشنامه اجرائی آن با فوریت تصویب خواهد شد. بدین سان می توان انتظار داشت که به زودی پروسه واردات کانتینرهای یخچال دار از سر گرفته شود.
منبع:

1399/07/19
20:56:39
5.0 / 5
1737
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal