بهتر بود عرضه و تقاضا قیمت زعفران را مشخص می كرد

بهتر بود عرضه و تقاضا قیمت زعفران را مشخص می كرد

لیدی شال: یك فعال حوزه زعفران وجود منابع مالی كافی برای جذب زعفران، تقویت بنیه مالی كشاورز و رونق صادرات را راهكارهایی برای تعادل بازار این محصول و جلوگیری از افت قیمت ها دانست.علی حسینی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه بهتر بود اجازه می دادیم عرضه و تقاضا قیمت نهایی زعفران را تعیین کند، اظهار نمود: اگر مقرر است به صورت دستوری قیمت گذاری نماییم، باید زیرساخت های آن نیز برقرار شود. یعنی در صورتی می توانیم بگوییم زعفران باید با چه قیمتی به فروش برود که هم منابع مالی کافی برای جذب چند صد تن زعفران داشته باشیم و هم صادرات شتاب لازم را داشته باشد.

وی افزود: به عبارت دیگر اگر بازارهای صادراتی فعال باشند، منابع مالی جذب زعفران وجود داشته باشد و کشاورز نیز به میزان کافی نقدینگی داشته باشد دیگر قیمت ها افت نخواهد کرد، کشاورز مجبور نیست برای تامین نقدینگی محصولات خودرا زیر قیمت بفروشد، بازار به تعادل می رسد و نیازی به قیمت دستوری نیست.

نایب رئیس انجمن زغفران خراسان جنوبی افزود: نمایندگان دو شهر تربت و قاین در جلسه مشترکی با شورای ملی زعفران، اتحادیه، چندین کشاورز و صادر کننده برای قیمت زعفران جدید به جمع بندی رسیده اند. اما بهتر بود سقف و کف قیمت زعفران در زمان اوج برداشت آن مشخص می شد. بااینکه به قیمت تعیین شده احترام می گذاریم از آن حمایت می نماییم.

این تولیدکننده زعفران با تاکید براینکه باید بنیه مالی کشاورز را تقویت نماییم، اظهار داشت: قیمت های اعلام شده باتوجه به زحمات کشاورزان و تورم چند سال اخیر منطقی است اما کفایت نمی کند، برای اینکه ممکنست این اعداد و ارقام عملیاتی نشود و با این قیمت های تعیین شده خرید و فروشی صورت نگیرد.

به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا روز گذشته شورای ملی زعفران کف قیمت گل زعفران نو را هر کیلوگرم ۱۵۰ هزار تومان، پوشال هر کیلوگرم ۱۶ میلیون تومان و نگین را هر کیلوگرم ۲۰ میلیون تومان اعلام نمود.
منبع:

1399/07/17
13:39:25
5.0 / 5
1683
تگهای خبر: بازار , صادرات , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal