وزیر صنعت، معدن و تجارت:

باید هرچه سریع تر ثبات قیمت به بازارهای مختلف برگردد

باید هرچه سریع تر ثبات قیمت به بازارهای مختلف برگردد

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: گرانی ناشی از افزایش فاكتورهای كلان اقتصادی وجود دارد، اما ثبات مهم تر از آن است كه باید هر چه سریع تر به بازارهای مختلف برگردد و این خواسته رئیس جمهور است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، علیرضا رزم حسینی در دیدار با هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با اعلان اینکه تاریخ ایران هیچ وقت نقش آفرینی اصناف و بازاریان در مقاطع مختلف بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را فراموش نخواهد کرد، اظهار داشت: حضور اصناف در مقاطع مختلف و حساس کشور در نقش یک پشتیبان کننده، همیشه ماندگار و درخشان بوده و وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشراف کامل به این جایگاه و نوع نقش آفرینی، حامی این قشر عظیم خواهد بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت، حضور اصناف و تشکل های مختلف بخش خصوصی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها را یک الزام دانست و اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه های مختلف، نشست های بسیاری را با بخش های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری غیردولتی برگزار می نماید تا بتواند تصمیماتی را اتخاذ کند که مبتنی بر خردورزی و کار کارشناسی باشد و در نهایت به نفع تولید و اشتغال کشور تمام شود.
وی اشاره کرد: امروز کشور در شرایط خاصی به سر می برد که همه باید دست به دست هم داده و تلاش کنند تا از مشکلات عبور کند. این در حالیست که باید باور نماییم که در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار گرفته ایم و متناسب با آن، ابزارهای دفاعی را به کار بندیم؛ البته هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت در این عرصه، مداخله نیست بلکه استفاده حداکثری از پتانسیل ها و توانمندی های این حوزه است.
بگفته رزم حسینی، هیچ یک از واحدهای صنفی مشتاق خرید کالاها با قیمت بالا نیستند تا بتوانند به آسانی اجناس خریداری شده را فروشند و گردش مالی داشته باشند؛ در غیر این صورت گرفتار مشکل خواهند شد؛ پس بطور قطع اصناف مدافع گرانی نخواهند بود، چونکه در گرانی هم خریدار و هم فروشنده ضرر می کنند.
طبق اعلام وزارت صمت، وی با تاکید بر لزوم هماهنگی کامل تمامی بخش های مرتبط وزارت صنعت، معدن و تجارت با جامعه صنفی کشور اشاره کرد: باید مسیر را برای حضور هر چه بیشتر اصناف در اقتصاد فراهم نمود و در حوزه کنترل قیمت و نظارت بر بازار از توان حداکثری آنها بهره گرفت. این در حالیست که در شرایطی قرار داریم که روز به روز سفره مردم کوچکتر شده و هم دولت و هم جامعه صنفی کشور شامل تولیدکنندگان و توزیع کنندگان، باید دست به دست هم دهند و ثبات را به بازار برگردانند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: گرانی ناشی از افزایش فاکتورهای کلان اقتصادی وجود دارد، اما ثبات مهم تر از آن است که باید هر چه سریع تر به بازارهای مختلف برگردد و این خواسته رئیس جمهور است.
وی اشاره کرد: نگاه ما در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت آن است که با همیاری هم، از شرایط سخت کنونی اقتصاد ایران عبور کرده و شرایط با ثبات تری را تجربه نماییم.1399/07/15
23:23:42
5.0 / 5
1762
تگهای خبر: اقتصادی , بازار , تجارت , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal