راه اندازی كارخانه های فولاد، آهك و كنسانتره سنگ آهن در برنامه توسعه فولاد نی ریز

راه اندازی كارخانه های فولاد، آهك و كنسانتره سنگ آهن در برنامه توسعه فولاد نی ریز

لیدی شال: رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، ضمن بازدید از فولاد نی ریز از برنامه های توسعه ای فولاد نی ریز از جانب این سازمان اطلاع داده و همینطور برنامه های توسعه ای ایمیدرو برای شهرستان های این منطقه را هم اعلام نمود.


به گزاشر ایسنا، طبق اعلام ایمیدرو، خداداد غریب پور که در جریان سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان فارس سفر کرده بود، همراه با فرماندار و نماینده مردم این منطقه در مجلس با حضور در کارخانه فولاد نی ریز، اعلام نمود: LC بخش فولادسازی فعال شده و بزودی عملیات اجرایی آن پروژه شروع خواهد شد. ۱۰۰ میلیون یورو هم برای طرح گندله سازی ۲.۵ میلیون تنی نی ریز تأمین شده که بزودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این طرح خواهیم بود.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه فولاد نی ریز در سال جهش تولید علاوه بر کسب رکورد تولید، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف آب، برق و گاز داشته است، اظهار نمود: مقرر شده در کنار دست کارخانه آهن اسفنجی، کارخانه ای هم برای تأمین آهک مورد نیاز راه اندازی شود. علاوه بر طرح فوق، کارخانه ای هم برای تأمین کنسانتره بخش آهن اسفنجی پیشبینی شده است.
غریب پور همینطور به پتانسیل های معدنی شهرستان های این منطقه همچون آباده-جازموریان اشاره نمود و اظهار داشت: عملیات اکتشاف در پهنه آباده-جازموریان در حال به نتیجه رسیدن است و بهرام گور هم در حال اجرا می باشد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اهمیت زیرساخت های منطقه، اظهار نمود: ۱۰۰ میلیارد تومان برای جاده خرامه- نی ریز در نظر گرفته می شود و ایمیدرو با جدیت توسعه زیربناهای شهرستان های این ناحیه را پیگیری خواهد نمود.
وی ادامه داد: خط انتقال آب ۴۸کیلومتری هم برای این کارخانه پیشبینی شده که بزودی با اعتبار ۹۸ میلیارد تومانی وارد فاز اجرایی می شود.
غریب پور از تشکیل کمیته ای با هدف پیگیری توسعه معدن و صنایع معدنی شهرستان های این منطقه در ایمیدرو هم اطلاع داد.
منبع:

1399/07/12
13:55:22
5.0 / 5
1746
تگهای خبر: تجارت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal