یوسفی:

رزم حسینی مستقیما با مشكلات حوزه تولید دست و پنجه نرم كرده است

رزم حسینی مستقیما با مشكلات حوزه تولید دست و پنجه نرم كرده است

یك عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: مزیت آقای رزم حسینی این است كه دارای شركت در بخش خصوصی بوده و از نزدیك بعنوان یك تولید كننده مشكلات این حوزه را لمس كرده است.


مجتبی یوسفی در گفت و گو با ایسنا، دربار سوابق وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، بیان نمود: امروز شاهد می باشیم که در حوزه پشتیبانی از تولید کنندگان و صنعت گران در ابعاد مختلف بخصوص تأمین مواد اولیه وضعیت قابل قبولی حاکم نیست. هم در تأمین ارز و هم در حوزه تأمین مواد اولیه و ماشین آلات تولید، صنعت گران و تولید کنندگان با مشکلات عدیده ای روبرو هستند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از وزارت خانه های کلیدی است که نقش اصلی را در پشتیبانی از تولید کنندگان و صنعت گران و به گردش درآوردن چرخه تولید برعهده دارد که متاسفانه چندین ماه است که بدون وزیر اداره می شود.
نماینده مردم اهواز در مجلس با اشاره به اینکه به چند دلیل مجلس یازدهم به آقای مدرس خیابانی برای تصدی این وزارت خانه رای نداد، خاطرنشان کرد: یکی از علل اصلی مجلس این بود که آقای مدرس خیابانی برنامه ریزی دقیقی برای نظارت بر بازار نداشت. امروز از علل اصلی نابسامانی بازار، عدم نظارت، پیگیری برای اجرای قوانین بالا دستی و حرکت به سمت دولت الکترونیک است. ما باید به سمت بهره گیری از سامانه هایی نظیر ایجاد پنجره واحد در صدور مجوزها حرکت نماییم. امروز یک تولید کننده و صنعت گر برای دریافت مجوز باید چندین ماه معطل شود. از طرفی با راه اندازی سامانه ها گام موثری در جهت شفاف سازی برداشته خواهد شد و نظارت موثری هم در تأمین کالاها و مواد اولیه و هم در توزیع آنان در بازار صورت خواهد گرفت.
این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه تصریح کرد: وزارت صمت می تواند چهار سامانه کلیدی را راه اندازی کرده و با جدیت در حوزه نظارت بر بازار حرکت نماید. آقای رزم حسینی در جلساتی که حضور بهم رساندند برنامه هایی عرضه کردند. ایشان هم داری یک مزیت است و هم دارای یک ایراد. ایراد ایشان به این باز می گردد که ایشان سوابق اجرایی در وزارت صمت ندارد اما مزیت ایشان این است که ایشان دارای شرکت در بخش خصوصی بوده و از نزدیک بعنوان یک تولید کننده مشکلات این حوزه را لمس کرده است فلذا می تواند در پشتیبانی از تولید کنندگان و صنعت گران گام های موثری بردارد.
یوسفی در انتها اظهار داشت: بنده روی هم رفته فضا را نسبت به رای اعتماد به ایشان مثبت می بینم. ایشان در جلساتی که حضور بهم رساندند برنامه کوتاه مدتی برای ساماندهی بازار و حل مشکلات تولید کنندگان و صنعت گران در عمر ۱۱ ماه باقی مانده از دولت عرضه دادند.1399/07/07
14:05:51
5.0 / 5
1816
تگهای خبر: بازار , تجارت , خصوصی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal