3000 متر حفاری برای رسیدن به طلای هیرد

3000 متر حفاری برای رسیدن به طلای هیرد

به گزارش لیدی شال خراسان جنوبی مدیر مجتمع طرح های اكتشافی خراسان جنوبی اظهار نمود: طی پنج ماه نخست سالجاری بالغ بر ۳۰۰۰ متر حفاری در  معدن طلای هیرد صورت گرفته، این در شرایطی است كه این رقم در مدت مشابه سال قبل تنها ۹۶۲ متر بوده است.


علیرضا جلالیان، امروز دوشنبه ۳۱ شهریور به خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار داشت: پارسال سعی کردیم تا با تسریع در عملیات اکتشاف و بهره برداری از معادن سهم کوچکی در رونق تولید بخش معدن و صنایع معدنی برداریم.
به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، وی از دریافت جواز تأسیس واحد فرآوری معدن طلای هیرد با ظرفیت تولید سالیانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا در خرداد ماه سال قبل اطلاع داد و بیان نمود: عملیات اجرایی راه اندازی این کارخانه فرآوری توسط شرکت گروه بین المللی آبادراهان پارس بعنوان سرمایه گذار آن آغاز و تابحال بیشتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
مدیر مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی به آغاز عملیات معدن کاری در معدن طلای هیرد اشاره نمود و اظهار داشت: با انجام عملیات آتشباری، فعالیت اجرایی در این معدن در اسفندماه سال قبل رسما شروع شد که با بهره برداری از آن سالیانه ۱۰۰ هزار تن کانسگ طلا استخراج و برای ۵۰ نفر هم اشتغال ایجاد می شود.
جلالیان، تجهیز کامل سایت کارگاهی واحد فرآوری در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع، جانمایی و راه اندازی واحد خردایش در محل راه اندازی کارخانه، انجام مطالعات تکمیلی و آنالیز داده های اکتشافی، تهیه بلوک مدل ماده معدنی بخشی از تارگت ۳ معدن هیرد، دریافت مجوز برق سه فاز موقت کارگاهی و انتقال آن، انتخاب مشاور جهت انجام مطالعات تأمین آب مورد نیاز، تأمین و انتقال خطوط تلفن ثابت و اینترنت و دریافت مجوز زیست محیطی برای معدن طلای هیرد، دریافت پروانه بهره برداری برای معدن روی ملوند با ذخیره ۱۷۰ هزار تن با عیار ۶٫۳ درصد و فعال سازی این معدن با مشارکت مجموعه فنی مهندسی سبزیانی و دریافت گواهی کشف برای معدن طلای خونیک با ذخیره ۵۰۸ هزار تن کانسگ طلا با عیار ۰.۸ ppm را از دیگر اقدامات انجام شده پارسال برشمرد.
وی اضافه کرد: از آغاز سالجاری ۷۵۰۰ تن ماده معدنی در تارگت سه معدن طلای هیرد توسط سرمایه گذار (شرکت بین المللی آباد راهان پارس) استخراج شده است.
مدیر مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی بیان نمود: تهیه طرح سه ساله استخراج معدن طلای هیرد، راه اندازی و تجهیز آزمایشگاه واحد فرآوری، تهیه نقشه های اجرایی و ساخت فونداسیون های کارخانه، اجرای عملیات خاکی مربوط به سد باطله از دیگر اقدامات انجام شده توسط سرمایه گذار طی ۵ ماهه نخست سال جاری است.
جلالیان با اشاره به اینکه در این زمان حدود ۱۲ هزار تن کانسنگ روی از معدن روی ملوند استخراج شده است، اضافه کرد: در جهت احیاء و فعال سازی معادن غیرفعال در حوزه خراسان جنوبی با بررسی های انجام شده مقرر شد در گام اول در حوزه مواد معدنی مس، کرومیت، آهن و منیزیت جلساتی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نمایندگان شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و بهره برداران معادن این حوزه ها برگزار گردد و بعد از بررسی مسائل و مشکلات پیش رو متناسب با شرایط کار، بسته های سرمایه گذاری تهیه و فعالسازی معادن مذکور عملیاتی شود.
معدن طلای هیرد در ۱۵۰ کیلومتری جنوب بیرجند و ۸ کیلومتری روستای بصیران قرار دارد.
منبع:

1399/06/31
13:41:31
5.0 / 5
1816
تگهای خبر: اینترنت , تجارت , سایت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal