سخنگوی گمرك ایران خبر داد

ترخیص ۱۱۹۰ دستگاه خودرو از گمركات كشور

ترخیص ۱۱۹۰ دستگاه خودرو از گمركات كشور

سخنگوی گمرك ایران اظهار داشت: از خرداد سالجاری، تعداد ۱۱۹۰ دستگاه خودرو از گمركات اجرایی ترخیص شده است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، سید روح اله لطیفی اظهارد اشت: در نیمه اول سالجاری گمرکات کشور مبادرت به ترخیص ۱۱۹۰ دستگاه انواع خودرو به ارزش ۲۲ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۴۹۰ دلار کرده است که از این میزان نزدیک به ۶۷۰ خودرو متعلق به رامک خودرو بود که به علت داشتن شاکی در گمرک متوقف بودند که با هماهنگی قضائی از گمرک خارج شد تا مقام قضائی خارج از گمرک به مبحث رسیدگی کند و مابقی خودرو های ترخیص شده هم خودرو های متوقف در گمرکات کشور بودند که تشریفات گمرکی آنها در مهلت قانونی گذشته به پایان نرسیده بود و با مصوبه اخیر هیئت وزیران فرصت اتمام تشریفات گمرکی برایشان فراهم شده بود.
سخنگوی گمرک ایران در مورد بازه زمانی ترخیص این خودرو ها، اظهار داشت: این خودرو ها در بازه زمانی اول خرداد ۱۳۹۹ تا ۲۶ شهریور ماه سالجاری از گمرکات کشور ترخیص شده اند.
وی تصریح کرد: بر مبنای اعلام گمرک ایران، مهلت ترخیص بخشی از خودرو های دپو شده و کالاهای گروه چهارم در گمرکات اجرایی کشور -که با عنایت به کاهش عملکرد دستگاه های اجرایی ناشی از انتشار کرونا و برخی مشکلات اجرایی فرایند ثبت سفارش و ترخیص کالاها توسط هیئت وزیران تمدید شده بود- در تاریخ ۲۶ شهریور ماه سالجاری به اتمام رسید.
دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک افزود: ترخیص کلیه کالاهای تجاری دارای ثبت سفارش معتبر شامل گروه ۴ و خودرو، منوط به دریافت و عرضه کد رهگیری بانک و رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوطه همچون عرضه مجوزهای قانونی و مقرراتی لازم است که این امر به تمامی گمرکات کشور ابلاغ گردیده است.
لطیفی اضافه کرد: بیشتر از ۲۰۰۰ خودرو دارای پرونده قضائی هستند که به محض عرضه حکم برائت از جانب دادگاه رسیدگی کننده و بدون محدودیت زمانی می توانند با ادامه تشریفات گمرکی و پرداخت حقوق دولتی خودرو های خویش را ترخیص کنند.
سخنگوی گمرک ایران در انتها اظهار داشت: حدود ۱۵۰۰ خودرو هم به علت دارا نبودن مجوزهای لازم و آخر مهلت های قانونی متروکه خواهند شد و برای تشریفات قانونی در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می گیرند که از این تعداد ۱۱۰۰ خودرو فاقد ثبت سفارش هستند.

1399/06/28
15:04:31
5.0 / 5
2156
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal