سازمان صمت تهران به لیدی شال اعلام كرد

تشدید بازرسی از انبارها

تشدید بازرسی از انبارها

به گزارش لیدی شال معاون نظارت و بازرسی اداره كل صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از دو برابر شدن موارد بازرسی از انبارها در زمینه قاچاق و احتكار در مرداد سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل و همینطور كاهش موارد احتكار ماسك اطلاع داد و اظهار داشت كه بیشترین شكایات مردمی در یك ماه اخیر هم در حوزه نان، لبنیات، مرغ و تخم مرغ و میوه و سبزیجات بوده است.


سعید محمدی پور معاون نظارت و بازرسی اداره کل صمت استان تهران در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در مرداد ماه بیشتر از ۶۰ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی انجام شده که از این تعداد ۱۰ درصد منجر به کشف تخلف شده است. یعنی در ماه گذشته ۶۲۰۰ پرونده به ارزش ریالی ۱۸۹ میلیارد تومان تشکیل شده است.
او همینطور از انجام ۶۱۵۵ مورد بازرسی در زمینه قاچاق در ماه گذشته اطلاع داد و اظهار داشت: از این تعداد ۴۶ مورد منجر به کشف تخلف و تشکیل پرونده به ارزش ریالی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان شده است.
معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در ادامه با اشاره به اینکه در شرایط فعلی بازار کشور و وجود تحریم ها در زمینه قاچاق و احتکار نظارت بیشتری می شود، خاطرنشان کرد: ازاین رو تعداد بازرسی در زمینه قاچاق و احتکار در مرداد ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل صد در صد و نسبت به ماه گذشته شش درصد افزایش داشته است. ازاین رو در ماه گذشته و ماه جاری بازرسی های بیشتری به بازرسی از انبارها و در زمینه احتکار و قاچاق اختصاص داده شده است.
محمدی پور با اشاره به اینکه سیاست سازمان های صنعت، معدن و تجارت ناامن کردن وضعیت برای سودجویانی است که از ناپایداری بازار سوء استفاده می نمایند، اظهار داشت: طی گشت های مشترک تعزیرات، دادستانی و پلیس امنیت اقتصادی، آگاهی و اماکن ۱۸۷۷ گشت انجام گرفته که ۶۸۷ مورد تخلف با ارزش ریالی ۵۵ میلیارد تومان به تعزیرات ارسال شده است.
بیشترین شکایات مردمی و بیشترین تخلفات در کدام بخش ها بوده؟
ایشان در ادامه تعداد شکایت مردمی به صورت حضوری و تلفنی را ۴۴۴۲ مورد عنوان نمود و اظهار داشت: از این تعداد ۲۴۶۴ مورد تلفنی با سامانه ۱۲۴ و ۱۹۷۸ مورد حضوری با عرضه مستندات دریافت شده و تعداد ۳۲۳۷ مورد غیر متخلف و ۱۲۰۵ فقره بعنوان متخلف شناخته شده است. بیشترین شکایات مردمی در یک ماه اخیر هم در حوزه نان، لبنیات، مرغ و تخم مرغ و میوه و سبزیجات بوده است.
همینطور به قول معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در بحث نظارت بر آرد و نان استان تهران ۳۱۲۰ مورد بازرسی انجام گرفته که ۶۷۲ پرونده به ارزش ۳۰۲ میلیون تومان تشکیل شده است.
محمدی پور با اشاره به اینکه در ماه گذشته بیشترین تخلف ها در حوزه انبارها، احتکار، مرغ، تخم مرغ و نان بوده، خاطرنشان کرد: بیشترین کشفیات احتکار هم مربوط به لوازم خانگی، آهن آلات، نئوپان، مصالح ساختمانی و آرایشی بهداشتی بوده است.
وضعیت توزیع ماسک بهتر شده
وی با اشاره به اینکه در زمینه ماسک وضعیت بهتر و تعداد کشفیات احتکار کم تر شده، اظهار داشت: قرار شده متناسب با میزان تولید ماسک مواد اولیه به واحدهای تولیدی تخصیص داده شود و آنها از راه کانال های مشخص تعریف شده یعنی دانشگاه های علوم پزشکی تحویل دهند. ۴۲ واحد تولیدی صنفی هم از راه سامانه تعریف شده مواد اولیه دریافت نمایند و به مراکز تعیین شده یعنی فروشگاه های زنجیره ای، ادارات، ارگان ها و ایستگاه های مترو و اتوبوس به قیمت مصوب تحویل دهند.1399/06/15
15:19:19
5.0 / 5
2113
تگهای خبر: اقتصادی , امنیت , بازار , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal