در مرداد ماه ثبت شد؛

افزایش فاصله تورمی دهك ها

افزایش فاصله تورمی دهك ها

به گزارش لیدی شال مركز آمار ایران اعلام نمود: محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بین ۲۱.6 درصد برای دهك اول تا ۲۲.۳ درصد برای دهك نهم است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، شاخص قیمت مصرف کننده کل کشور برمبنای دهک های هزینه ای مرداد ماه ۹۹ از طرف مرکز آمار ایران منتشر گردید.
نرخ تورم کل کشور در مرداد ماه ۱۳۹۹ برابر ۲۵.۸ درصد است که در دهک های مختلف هزینه ای در بازه ۲۳.۴ درصد برای دهک اول تا ۲۸.۸ درصد برای دهک دهم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بین ۲۱.۶ درصد برای دهک اول تا ۲۲.۳ درصد برای دهک نهم است. هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین ۲۵.۲ درصد برای دهک اول تا ۳۰.۶ درصد برای دهک دهم است.
فاصله تورمی دهک ها
بر اساس اعداد مربوط به تورم در بین دهک های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهک ها در این ماه به ۵.۴ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (۴.۷ درصد) ۰.۷ واحد درصد افزایش داشته است. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۹ واحد درصد کاهش و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۰.۸ واحد درصد افزایش نشان میدهد.


منبع:

1399/06/08
12:07:46
5.0 / 5
1985
تگهای خبر: خدمات , طلا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal