حضور ۱۵۰ استارتاپ فعال در حوزه سلامت دیجیتال

حضور ۱۵۰ استارتاپ فعال در حوزه سلامت دیجیتال

به گزارش لیدی شال معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به قابلیت ایده های استارتاپ ها در حوزه سلامت دیجتال در جذب سرمایه حتی خارج از كشور، اظهار داشت: علاوه بر آن از طرف وزارت بهداشت، بخشنامه ها و بخشنامه های در رابطه با این حوزه را صادر شده استد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، سیاوش ملکی فر امروز در ششمین رویداد مجازی "دوشنبه های استارتاپی" صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه سلامت دیجیتال، این حوزه را یکی از ابعاد مهم حاکمیت در حوزه های کلیدی دانست و اضافه کرد: بدین جهت دولت باید دراین زمینه خدمات رسانی کند؛ چونکه این حوزه یک اقتصاد بزرگ خدماتی و بهداشتی است و یکی از موارد توسعه دهندگی حوزه سلامت بوده است.
وی اظهار نمود: کیفیت و کمیت خدمات بهداشتی و درمانی در دنیا نیز دیده شده استف در کشور ما نیز در زمینه حوزه توریسم سلامت، گردشگری سلامت، صادرات خدمات سلامت و بهداشت و درمان نیز فضای بسیار برای ارائه خدمات با کیفیت وجود دارد.
ملکی فر افزود: خدمات فناوری خوبی در کشور در حوزه سلامت داریم، بطوریکه اخیرا یکی از پژوهشگران جوان ایرانی توانسته با دانش فناوری اطلاعاتی در خارج از کشور سامانه ای را بر پایه علوم شناختی بعنوان الگوریتم آلزایمر طراحی کند و سرمایه دو میلیون دلاری یک سرمایه گذار خارجی را جذب نماید.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه ما می توانیم بر لبه دانش و فناوری پیش برویم، تصریح کرد: ما در کشور به لحاظ دانش فنی هیچ مشکلی نداریم و حتی ایده های استارتاپی جوانان ما می توانند از سرمایه گذاران خارجی حمایت دریافت نمایند.
وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تلاش بسیاری برای تنظیم مقررات در حوزه سلامت دیجیتال کرده است، اضافه کرد: در زمینه تنظیم مقررات، بخشنامه ها، بخش نامه ها و دستورالعمل ها کارهای زیادی از طرف وزارت بهداشت صورت گرفته است.
ملکی فر حوزه سلامت دیجیتال را حوزه ای حساسی توصیف کرد که با سلامت مردم جامعه سروکار دارد و افزود: ما نمی توانیم اجازه ورود استارتاپ ها را بدون این دستورالعمل ها به حوزه سلامت دیجیتال بدهیم، با تنظیم مقررات حوزه سلامت دیجیتال استارتاپ ها و سرمایه گذاران حوزه سلامت با آرامش بیشتری در این عرصه فعالیت خواهند کرد.
وی با اعلان اینکه کشور در حوزه سلامت دیجیتال پتانسیل زیادی دارد و ما در انتظار ابلاغ تصمیمات وزارت بهداشت دراین زمینه هستیم، اشاره کرد: برمبنای آمار سال ۹۶، ۸۰ استارتاپ در حوزه سلامت دیجیتال فعال بودند که این تعداد در سال ۹۸ به ۱۵۰ استارتاپ در این عرصه افزایش یافته است.
منبع:

1399/06/03
13:45:27
5.0 / 5
2211
تگهای خبر: آرامش , خدمات , صادرات , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal