گواهی CE راهی برای ورود به بازار اروپا

گواهی CE راهی برای ورود به بازار اروپا

لیدی شال: طبق توافق صورت گرفته میان شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران (ISQI) با شركت SZUTEST تركیه، تولیدكنندگان كالا می توانند با صرف كمترین زمان و هزینه، نشان CE اروپا (European Community) را از یك شركت معتبر بمنظور توسعه صادرات كالاهای داخلی دریافت نمایند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ضمن تاکید بر اینکه تولیدکنندگان داخلی کالاها برای صادرات محصولات خود به بازارهای جهانی، نیازمند ستاندن تاییدیه های کیفی هستند، اعلام نموده است: در گذشته برای این منظور محصولات خودرا برای انجام آزمون های مورد نیاز و صدور گواهی نامه به اروپا ارسال می کردند؛ نگاهی که باتوجه به تغییرات نرخ ارز و محدودیت های ناشی از تحریم، زمان و هزینه های بسیاری را بر تولیدکنندگان داخلی تحمیل می کرد؛ اما طی ماه های اخیر طبق موافقت نامه امضا شده میان شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با شرکت ترکیه ای مذکور، تولیدکنندگان می توانند نشان CE را به سهولت و باهزینه کمتر دریافت نمایند.
براین اساس، طی توافق صورت گرفته، رعایت الزامات اساسی محصولات تولیدی برای کیفیت کالا، حفاظت از سلامتی، ایمنی مصرف کننده و نیز حفاظت از محیط زیست بر پایه قوانین اتحادیه اروپا برای کالای مورد نظرشان ستاندن کنند.
لازم به ذکر است تابحال توافقاتی بین شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و برخی شرکت های متقاضی صادرات به بازار جهانی صورت گرفته است که مطابق آن مقدمات دریافت CE-marking برای دستگاه هایی نظیر بورد الکتریکی، الکتروپمپ و الکترو موتور فراهم شده و مجوز عرضه این تجهیزات به بازارهای جهانی، به زودی صادر خواهد شد.
همین طور در ارتباط با گروه های دیگر کالایی نظیر بویلرها، مخازن، رگلاتور، تجهیزات بدنسازی، قیر و لوازم ساختمانی و... نیز با شرکت های صادرکننده توافقاتی صورت گرفته که به زودی اجرایی خواهند شد.
شایان ذکر است علامت CE نشان دهنده انطباق محصول تولیدی با قوانین و مشخصات تعریف شده در اتحادیه اروپا است و محصولی که موفق به ستاندن این نشان شود، می تواند در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون محدودیت برای فروش حضور یابد. علاوه بر کشورهای اروپایی خیلی از کشورهای همسایه ایران و حاشیه خلیج فارس نیز، داشتن نشان CE را بعنوان شرط پذیرفتن کالاها جهت واردات اعلام نموده اند.
منبع:

1399/05/25
21:47:01
5.0 / 5
2583
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal