با هدف تسهیل در تجاری سازی فناوری صورت پذیرفت

ایجاد دفتر فن بازار منطقه ای در پارك فناوری گیلان

ایجاد دفتر فن بازار منطقه ای در پارك فناوری گیلان

لیدی شال: با هدف تسهیل در تجاری سازی فناوری و ایجاد پروسه هم رسانی فناورانه بین عرضه كنندگان و متقاضیان فناوری، دفتر فن بازار منطقه ای استان گیلان در پارك علم و فناوری گیلان افتتاح شد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، دکترعلی باستی، رئیس پارک علم و فناوری گیلان در مراسم افتتاح دفتر فن بازار منطقه ای استان گیلان اظهار نمود: پارک علم و فناوری بعنوان یکی از ارکان اکوسیستم نوآوری یک سری برنامه ها را در سال های اخیر مدنظر قرار داده است، پس نخستین نکته در رابطه با پارک های علم و فناوری این است که در محیط اطرافش موثر باشد.

وی اضافه کرد: کمک به برگزاری دوره های آموزشی مربوط به تجاری سازی، احصای نیازهای فناورانه و برگزاری همایش ها و رویدادهای ترویجی و ارتقای فرهنگ کارهای فناورانه و توسعه بازار فناوری در استان از دیگر اهداف دفتر فن بازار منطقه ای در گیلان است، ضمن اینکه دفتر فن بازار استان فرصتی را برای معرفی دستاوردها و محصولاتشان فراهم می آورد.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اعلان اینکه سرعت بخشی در پروسه مبادله فناوری بین عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری از اهداف پارک علم و فناوری گیلان در راه اندازی دفتر فن بازار است، اظهار داشت: پارک علم و فناوری گیلان باتوجه به تجربیات برگزاری ۹ دوره فن بازار کشور بعنوان دبیرخانه اجرایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور که همه ساله در هفته پژوهش و فناوری در تهران برگزار می شود، نسبت به راه اندازی دفتر فن بازار منطقه ای استان اقدام نموده است.

دکترباستی در ادامه سخنانش با اعلان اینکه ظرفیت استان گیلان در بخش صنایع خلاق بسیار زیاد است، تصریح کرد: با راه اندازی مرکز نوآوری صنایع خلاق از شهریور ماه سال قبل اقداماتی انجام گرفته و اثرات بسیار خوبی گذاشته است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به اقدامات در بخش تامین مالی شرکت ها و واحدهای فناور اظهار نمود: در این ارتباط صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان گیلان از سال قبل شروع به کار کرد و امسال با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رسماً راه اندازی شد که اتفاق خوبی برای انجام مناسب تر تامین مالی شرکت ها است.

اکبر قنبرپور، معاون توسعه پارک علم و فناوری پردیس نی در این مراسم، فن بازار را یک شبکه واقعی دانست و اظهار نمود: در بحران کرونا که خیلی از واحدهای صنعتی تعطیل شدند، شبکه فن بازار توانست قسمتی از ارزش خودرا در این عرصه نشان دهد؛ برای اینکه بواسطه این شبکه گردش اطلاعات، گردش عرضه و تقاضا و اطلاع رسانی آنها بیشتر خواهد بود.

منبع:

1399/05/14
22:45:52
5.0 / 5
2168
تگهای خبر: بازار , تجاری , دولتی , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal