سخنگوی گمرك خبر داد

كشف بیشتر از 9 كیلوگرم تریاك و هروئین در مرز با تركیه

كشف بیشتر از 9 كیلوگرم تریاك و هروئین در مرز با تركیه

به گزارش لیدی شال سخنگوی گمرك اظهار داشت: چهار كیلوو ۱۰۰ گرم هروئین و پنج كیلوگرم تریاك كه به شكل ماهرانه ای در بلبرینگ و قطعات گیربكس كامیون جاسازی شده بود در مرز با تركیه كشف شد.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، سید روح اله لطیفی تصریح کرد: روز گذشته هنگام گشت زنی، نیروهای گارد حفاظت گمرک مرز بازرگان به دو نفر با نامهای (ن. ا) و (ع. ق) که در میان کامیون های در صف ورود به ترکیه با دو قطعه فلزی در حال تردد بودند، مشکوک شده و به واحد ایکس ری معرفی می گردند.
سخنگوی گمرک ایران اضافه کرد: در بررسی ابتدایی کارشناسان با تجهیزات اولیه، به علت مهارت بالا در جاسازی مواد توسط سوداگران مرگ، به نتیجه قطعی وجود مواد در محموله نرسیدند تا اینکه قطعات موصوف، با دستگاه ایکس ری پالتی اسکن و با تأیید واحد مربیان سگ های مواد یاب، وجود مواد در این قطعات تأیید شد و جهت بررسی بیشتر، با حضور گارد حفاظت گمرک، این قطعات توسط تیم فنی برش داده شد و بیشتر از ۹ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک و هروئین با لفاف کشف شد و تحویل مقام قضائی شد.
وی اظهار داشت: ۴ کیلو و ۱۰۰ گرم از این مواد از نوع هروئین و ۵ کیلوگرم هم تریاک بود که متهمین و مواد کشف شده و قطعات گیربکس بعد از کشف طی صورتجلسه ای سریعاً تحویل مقام قضائی شد.
گفتنی است؛ گمرک ایران مقام اول را در کشفیات مواد مخدر در گمرکات دنیا دارا است.


منبع:

1399/04/23
12:05:26
5.0 / 5
2647
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal