دبیركل كمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی:

تجار و بازرگانان در خط مقدم جنگ اقتصادی

تجار و بازرگانان در خط مقدم جنگ اقتصادی

به گزارش لیدی شال از گیلان دبیركل كمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی با اعلان اینكه بخش خصوصی، تجار و بازرگانان سربازان در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند، اضافه كرد: گسترش روابط تجاری نیازمند دو فاكتور «دانش و اطلاعات كافی در حوزه منابع بین المللی» و «اطلاع از قراردادهای حقوقی و اقتصادی بین المللی» است.


محمد خزاعی امروز در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، اظهار نمود: امروز با وجود وضعیت فروش نفت، تحریم ها، کمبود منابع ارزی در یک عرصه جنگ اقتصادی هستیم.
دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی با اعلان اینکه بخش خصوصی، تجار و بازرگانان سربازان در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند و یکی از اشکالات فعلی تامین منابع ارزی است، اضافه کرد: گسترش روابط تجاری نیازمند دو فاکتور «دانش و اطلاعات کافی در حوزه منابع بین المللی» و «اطلاع از قراردادهای حقوقی و اقتصادی بین المللی» است.
وی اظهار داشت: با گسترش تعاملات اقتصادی بین المللی، مسائلی نظیر تسهیل تجارت، افزایش صادرات و همین طور همگن سازی مقرارت بین المللی، پشتیبانی از توسعه صادرات و بخش خصوصی، قدرت نفوذ دیپلماسی بیش از پیش اهمیت یافت و برخی از تجار و کارآفرینان بزرگ جهان اتاق بازرگانی بین المللی(ICC) را با هدف دفاع از بخش خصوصی کشورها و کوشش برای توسعه و تسهیل تجارت داخلی و خارحی تاسیس کردند.
خزاعی افزود: ICC نمایندگی ۴۵ میلیون کسب و کار را در سراسر جهان بر عهده دارد و ۱۰۸ کشور نیز در آن عضویت دارند که محور کارهای آنها بر سه حوزه مقررات گذاری، سیاست گذاری و داوری متمرکز است.
دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی با اعلان اینکه اتاق بازرگانی گیلانی یکی از فعالترین اتاق ها در کشور است، بیان کرد: در ایران نیز کمیته ایرانی ICC، شعبه ایرانی اتاق بازرگانی است که رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ریاست آنرا برعهده دارد؛ کمیسیون های گوناگون در حوزه های مختلفی مانند مالیات، بانکی، حقوقی، تجارت و سرمایه گذاری، اقتصاد دیجیتالی و... در کمیته ایرانی فعالیت می نمایند.
وی درباب اهداف و برنامه های کمیته ایرانی ICC، اشاره کرد: تسهیل مبادلات و کارهای تجاری و اقتصادی بین المللی برمبنای اصول اقتصاد بازار و بوسیله تدوین مقررات و عرف های تجاری، ارائه سیاست ها و راهکارهای بازرگانی و کمک به حل اختلافات، ایجاد هماهنگی در روابط اقتصادی، مشارکت با کمیته های ملی کشورهای عضو ICC، تقویت بنیه حقوقی و بین المللی اتاق بازرگانی و بخش خصوصی همچون اهداف و برنامه های کمیته ایرانی ICC است.
منبع:

1399/04/19
23:45:40
5.0 / 5
2860
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal