، لایحه بودجه ۹۸،

لغو معافیت مالیاتی صادركنندگانی كه ارزشان را برنگردانند

لغو معافیت مالیاتی صادركنندگانی كه ارزشان را برنگردانند

به گزارش لیدی شال بر مبنای لایحه بودجه سال آینده هرگونه معافیت مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات كالا و خدمات همچون كالاهای غیرنفتی، محصولات بخش كشاورزی و مواد خام در مواردی كه ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانك مركزی به چرخه اقتصادی كشور برگردانده نشود، ملغی خواهد بود.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بر مبنای مفاد بندهای تبصره شماره هشت در لایحه بودجه سال آینده (۱۳۹۸) دریافت رسید و گواهی پرداخت عوارض و مالیات تا آخر سال قبل هر وسیله نقلیه مورد مبادله بر مبنای قانون مالیات بر ارزش افزوده از معامله كننده توسط مراجع صدور سند الزامی است.
هرگونه نرخ صفر یا معافیت مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات كالا و خدمات همچون كالاهای غیرنفتی، محصولات بخش كشاورزی و مواد خام و همینطور استرداد مالیات و عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده، در مواردی كه ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانك مركزی به چرخه اقتصادی كشور برگردانده نشود، برای عملكرد سال های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ قابل اعمال نخواهد بود.
همچنین مدت زمان استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده بر مبنای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی كشور مصوب سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان امور مالیاتی یك ماه پس از تاریخ ورود ارز به چرخه اقتصادی كشور است.
بر این اساس، مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۳۸۷ تا زمان اجرای قانون جدید در سال ۱۳۹۸ تمدید می گردد. همینطور بر مبنای تبصره شماره هشت لایحه بودجه سال آینده، عبارت " ۱۰ برابر" در متن قانون مالیات های مستقیم سال ۱۳۹۴ برای سال ۱۳۹۸ به عبارت "۳۰ برابر" اصلاح می گردد.1397/10/04
14:56:40
5.0 / 5
4673
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal