عرضه تجهیزات آزمایشگاهی با یك چهارم قیمت مشابه خارجی

عرضه تجهیزات آزمایشگاهی با یك چهارم قیمت مشابه خارجی

با تلاش پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان، تجهیزات آزمایشگاهی مانند سیستم های لیتوگرافی و پوشش دهی دورانی با كاربرد در آزمایشگاه های نیمه هادی، نانوفناوری بومی سازی شد و بگفته آنها قیمت این محصولات یك چهارم قیمت تجهیزات خارجی است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، مسعود خدادادی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه فعالیت این شرکت از سال ۹۱ در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات تلفیقی مکانیکی، الکترونیکی و الکتریکی شروع شده است، اظهار داشت: طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی از قبیل سیستم های لیتوگرافی و پوشش دهی دورانی با کاربرد در آزمایشگاه های نیمه هادی، نانوفناوری از دستاوردهای این شرکت بشمار می رود.
وی ساخت دستگاه های لایه نشانی رسوب دهی فیزیکی بخار مانند اسپاترینگ را از دیگر تولیدات این شرکت نام برد و اظهار نمود: این مجموعه با کمک داشته های علمی متخصصان داخلی توانسته محصولات و تجهیزات مورد نیاز در ساخت سنسورهای میکرو و نانو مانند دستگاه های پوشش دهی پلیمری (اسپین کوتر)، سیستم های پوشش دهی خلا بالا (اسپاترینگ یا PVD) و همین طور مجموعه های لیتوگرافی (سیستم های مسک الاینر) را بومی سازی کند.
وی تجهیزات ایزولاسیون اتمسفری (گلاوباکس های مورد نیاز در صنعت باتری لیتیومی و سلول خورشیدی) و سیستم های تزریق خودکاری نانولیتری (پمپ های سرنگی) را از دیگر محصولات تولیدی این شرکت ذکر کرد و افزود: این شرکت تنها مجموعه پیشرو در زمینه ساخت مجموعه کامل زنجیره تجهیزات مورد نیاز جهت راه اندازی آزمایشگاه های ساخت سنسورهای میکرو و نانو، کیت های میکروفلویدیک، لیتوگرافی و لایه نشانی است.
بگفته مجری طرح همچون مهمترین تجهیزات این شرکت می‎توان به اسپین کوتر، لیتوگرافی مسک الاینر، سلول های اچینگ، سیستم های لایه نشانی اسپاترینگ، پلاسما کلینر، گلاوباکس، کوره خلا و پمپ سرنگ اشاره نمود.
خدادادی اظهار نمود: محصولات تولیدی این شرکت با یک چهارم قیمت تولید می شود.
برمبنای اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، بنا بگفته خدادادی، محصولات مشابه خارجی در بازار، چهار برابر قیمت گذاری شده و به فروش می رسد، اگر حمایت درستی از محصولات داخلی صورت گیرد، این محصولات از خروج حجم بالایی ارز از کشور جلوگیری خواهند کرد.1399/04/18
14:28:07
5.0 / 5
2786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal